رتبه پنجم لنگرود در گیلان در جذب تسهیلات اشتغال روستایی
رتبه پنجم لنگرود در گیلان در جذب تسهیلات اشتغال روستایی
معاون عمرانی و برنامه‌ریزی فرمانداری لنگرود با بیان اینکه شهرستان لنگرود رتبه پنجم را در جذب تسهیلات اشتغال روستایی در گیلان به خود اختصاص داده است گفت: تاکنون برای ۱۵۹ فقره پرونده اشتغال روستایی و فراگیر ۹ میلیارد و ۲۸۰ میلیون تومان تسهیلات پرداخت‌شده است.

فرامرز مصطفوی در گفت و گو با خبرنگار لنگرخبر با اشاره به برگزاری جلسات هفتگی با حضور مدیران عامل بانک‌ها، روسای ادارات مربوط به اشتغال و کارآفرینان اظهار کرد: از روز نخست فعالیت کارگروه اشتغال در بحث اشتغال روستایی تاکنون، ۴۵۲ فقره پرونده برای معرفی به بانک‌های عامل معرفی شد که در دو بخش تسهیلات بالا و کمتر از ۲۵۰ میلیون تومان تقسیم‌بندی شد.

معاون عمرانی و برنامه‌ریزی فرمانداری لنگرود با بیان اینکه شهرستان لنگرود رتبه پنجم را در جذب تسهیلات اشتغال روستایی در گیلان به خود اختصاص داده است افزود: تاکنون برای ۱۵۹ فقره پرونده اشتغال روستایی و فراگیر ۹ میلیارد و ۲۸۰ میلیون تومان تسهیلات پرداخت‌شده که موجب ایجاد اشتغال برای ۲۸۸ نفر شده است.

وی با بیان اینکه انبوهی از پرونده‌ها در شعبات شهرستان و استان وجود دارد که باید بررسی شود گفت: در حال حاضر ۲۱۴ پرونده در شعبات بانک‌های عامل در شهرستان لنگرود در دست بررسی است که میزان تسهیلات پرداختی برای این پرونده‌ها ۲۵ میلیارد تومان است که در صورت پرداخت شاهد ایجاد اشتغال برای افراد زیادی خواهیم بود.

مصطفوی با بیان اینکه سهم شهرستان لنگرود در ایجاد اشتغال روستایی ۱۵ میلیارد تومان است تصریح کرد: در حال حاضر دو برابر مبلغ در نظر گرفته‌شده برای ایجاد اشتغال در لنگرود به بانک‌ها معرفی‌شده‌اند و میزان پرداختی‌ها هم تاکنون حدود ۳۶ درصد به میزان شش میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان است که ۲۸۸ اشتغال را ایجاد کرده است.

معاون عمرانی و برنامه‌ریزی فرمانداری لنگرود خاطرنشان کرد: لنگرود جزو نخستین شهرستان‌هایی بود که استارت بررسی پرونده‌های ایجاد اشتغال روستایی در استان گیلان را زد ولی تا به امروز جایگاه لنگرود در استان جایگاه مناسبی نیست.

انتهای پیام/