دست آل سعود به خون مسلمانان آغشته است/مجلس شهدا مکانی برای روشنگری
دست آل سعود به خون مسلمانان آغشته است/مجلس شهدا مکانی برای روشنگری
امام‌جمعه لنگرود با بیان اینکه انسان حق‌شناس باید حق مدار باشد گفت: امروز آل سعود حق‌شناسی است که حق را کتمان و باطل را علم می‌کند و اکنون ساکنان جوار کعبه با رفتار عجیب با حاجیان در منا، دستشان به خون مسلمانان آغشته شد.

به گزارش لنگرخبر، حجت‌الاسلام‌والمسلمین سید جواد سلیمانی عصر امروز در سومین یادواره شهدای منا استان گیلان در مسجد جامع لنگرود اظهار کرد: شهریورماه خونین سال ۹۴ در حج یکی از صفحات پر جنایت کتاب آل سعود بود که حاصل بی‌کفایتی آنان بود.

وی گفت: این حج خونین با بی‌لیاقتی، بی‌مسئولیتی و دل‌مشغولی آل سعود که حج را به عزا خانه تبدیل کرد و هیچ‌گاه از یاد مردم جهان خارج نخواهد شد.

امام‌جمعه لنگرود با بیان اینکه کعبه نشان وحدت اسلام است افزود: خانه خدا که محل مانور بین‌المللی مسلمین و نمایش خدای متعال است تنها مصداق حق بناشده است ولی آل سعود از این مکان مقدس به نفع خود بهره‌برداری می‌کنند.

سلیمانی با بیان اینکه باید با بصیرت، حقیقت خانه خدا را درک کرد تصریح کرد: مبدأ و منتهای دین ما بر مبنای بینش و شهود است و بهترین شهود شکوه عظمت حضور در کنار کعبه است‌ و حاجیان با دیدنی کردن این مراسم سترگ الهی، پیام اسلام را به دنیا می‌رسانند.

وی با بیان اینکه عده‌ای برای مقابله با حق، جبهه خود را تغییر می‌دهند خاطرنشان کرد: پیامبر اکرم از فقر فرهنگی ملت‌ها هراس داشت چراکه باعث می‌شود ملت مقابل ولی خدا قرار بگیرد و به همه‌چیز جهل داشته باشد و همه را با یک سلاح و تفکر تکفیر کند‌.

امام‌جمعه لنگرود با اشاره به اینکه کسانی که با حق روبرو می‌شوند چند دسته هستند افزود: کسانی که هجرت و منیت را کنار گذاشتند و به جنگ خود رفتند حق‌شناسان حق مدار هستند.

سلیمانی با اشاره به بر زمین ماندن چندین روزه پیکر شهدای منا بر زمین بیان کرد: حق‌شناسان باطل مدار کسانی هستند که در جوار کعبه اسکان دارند ولی همه‌ کارهای آنان در حول محور باطل است تا مدتی به قدرت برسند.

وی با اشاره به هتک حرمت آل سعود به شهدا و خانواده‌های آنان گفت: آل سعود همیشه با رفتارهای تکفیری، بغض و کینه نسبت به مسلمانان عکس‌العمل متقابل داشتند و حتی نپذیرفتند که کشورهای مسلمان در اداره امور حج فعالیت کنند.

امام‌جمعه لنگرود با بیان اینکه شیاطین آل سعود فقط قالب ظاهری حاجیان را نگاه کردند نه به باطن آنان افزود: امروز که آبروی آنان در دنیا رفته است به دنبال به دست آوردن آبروی ازدست‌رفته خود هستند.

سلیمانی با بیان اینکه انسان حق‌شناس باید حق مدار باشد خاطرنشان کرد: امروز آل سعود حق‌شناسی است که حق را کتمان و باطل را علم می‌کند و اکنون ساکنان جوار کعبه با رفتار عجیب با حاجیان در منا، دستشان به خون مسلمانان آغشته شد.

وی با اشاره به درس شهدای منا به ملت‌های مسلمان تصریح کرد: فاجعه منا و شهدایی که در قربانگاه منا، قربانی سو مدیریت آل سعود شدند به ما یاد دادند که در مقابل جبهه مقابل اگر مذاکره‌ای می‌کنیم حق را محور گفت‌وگوی خود قرار دهیم.

امام‌جمعه لنگرود با بیان اینکه آل سعود از بیداری ملت‌های مسلمان واهمه دارد اظهار کرد: حاجیان، قربانی شدند ولی اجازه ندادند حق بر روی زمین بماند و این باید برای مسئولین درس باشد.

سلیمانی با بیان اینکه مجلس شهدا فقط مراسم ختم نیست گفت: مراسم شهدا، مکانی برای بیان حرف‌های واقعی به مردم و مسئولین است، مراسم شهدا مجلس سیاست و بیداری و روشنگری برای مردم و مسئولین است.

در این مراسم مستند مربوط به شهدای گیلانی منا تحت عنوان «مهاجر الی الله» که با پیگیری بنیاد شهید استان تهیه‌شده است رونمایی شد.

به گزارش لنگرخبر، فاجعه‌ مِنا در روز عید قربان سال ۱۳۹۴ رخ داد که منجر به کشته و مجروح شدن هزاران نفر از مسلمانان شد که دراین‌بین بر اساس آخرین آمار شمار جان‌باختگان ایرانی به ۴۶۵ نفر رسیده است که از این شمار ۱۶ شهید مربوط به استان گیلان است.

انتهای پیام/