بهره‌مندی ۹۸ درصدی روستاهای لنگرود از نعمت گاز/روستاهای فاقد گاز تا پایان سال گازدار می‌شوند
بهره‌مندی ۹۸ درصدی روستاهای لنگرود از نعمت گاز/روستاهای فاقد گاز تا پایان سال گازدار می‌شوند
با افتتاح گازرسانی به 12 روستای اطاقور در هفته دولت، جمع روستاها گازدار شهرستان لنگرود به 139 روستا رسید که درصد بهره‌مندی خانوارهای روستایی لنگرود از 96 درصد به 98/1 درصد افزایش یافت.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی لنگرخبر، فرماندار لنگرود مراسم افتتاح گازرسانی به ۱۲ روستای بخش اطاقور در ششمین روز از هفته دولت اظهار کرد: به دنبال این هستیم که دیگرکسی به اطاقور بخش محروم‌ نگوید و در طول چند سال گذشته اقدامات بزرگی برای شهر اطاقور شده است.

سید رضا جوادپور با بیان اینکه در طول چند سال گذشته شاخص بهره‌برداری آب گاز برق و غیره در اطاقور از دیگر بخش‌ها بیشتر است گفت: مسیر ما مسیر خدمت به مردم است که دستور امام و رهبری است و همه کارکنان دولت نیز برای کمک‌رسانی به مردم‌ تمام تلاش خود را می‌کنند.

وی با بیان اینکه حق مردم است که ۲۴ ساعته دارای آب شرب باشند افزود: در زمینه انتقال آب شرب به روستاهای اطاقور کارهای بزرگی انجام و هزینه‌های میلیاردی صورت گرفت که با افتتاح کامل مجتمع آب چشمه واپه شهید املاکی ساکنین روستاهای اطاقور از آب در طول ۲۴ ساعت بهره‌مند خواهند شد.نماینده عالی دولت در شهرستان لنگرود بیان کرد: لنگرود یکی از شهرستان‌های سبز به لحاظ برخورداری گاز است و  برای تمام روستاهای زیر ۲۰‌ خانوار هم تلاش شده تا همه از نعمت گاز بهره‌مند شوند.

جوادپور با اشاره به پرداخت حدود ۱۰ میلیارد تومان برای اشتغال روستایی بیان کرد: به دنبال ارائه خدمات فرهنگی و اجتماعی بیشتر به جوانان هستیم تا در کنار ایجاد اشتغال، شاهد رونق گردشگری و چرخش اقتصادی در شهرستان و استان باشیم.

*بهره مندی ۹۸ درصدی لنگرود از نعمت گاز

معاون بهره‌برداری شرکت گاز استان گیلان نیز با بیان اینکه در هفته دولت امسال ۱۲ روستای بخش اطاقور از نعمت گاز برخوردار شدند اظهار کرد: لوله‌گذاری این روستاها که از روستاها صعب‌العبور بود به طول ۲۵ کیلومتر و بااعتبار ۱۱ میلیارد و ۶۰۰ میلیون ریال انجام شد.

مهرزاد سمیعی با بیان اینکه ۳۰۰ خانوار از نعمت گاز برخورد شدند افزود: جمع روستاها گازدار شهرستان لنگرود به ۱۳۹ روستا رسید که درصد بهره‌مندی خانوارهای روستایی لنگرود از ۹۶ درصد به ۹۸/۱ درصد افزایش یافت.

وی گفت: حدود ۵۰ روستای اطاقور در حال حاضر فاقد گاز است که پروژه انجام آن به پیمانکار تحویل داده‌شده تا کار را آغاز کند و با گازدار شدن روستاهای باقی‌مانده درصد برخورداری گاز در شهرستان لنگرود به ۹۹/۶ درصد افزایش می‌یابد.

*تا پایان سال جاری تمتم روستاهای دارای راه دسترسی گازدار می‌شوند

بخشدار اطاقور نیز در این مراسم با گرامیداشت هفته دولت و یاد و خاطره شهیدان رجایی و باهنر اظهار کرد: از مجموع ۳۵ میلیارد اعتبار برای کل شهرستان لنگرود، هفت میلیارد آن توسط مسئولین به شهر اطاقور تخصیص داده شد و تلاش کردیم تا از این تخصیص اعتبار به نحو احسن و برای خدمات‌دهی به مردم استفاده کنیم.

شیرزاد روشن با بیان اینکه اطاقور دارای ۱۴۴ روستای دارای سکنه است افزود: تاکنون ۹۷ روستا از نعمت گاز برخوردار شدند و دیگر روستاهای باقی‌مانده نیز تا پایان سال جاری با هماهنگی‌هایی که با پیمانکار انجام‌شده است و دارای راه دسترسی هستند گازدار می‌شوند.

وی با اشاره به آسفالت راه‌های روستایی تصریح کرد: زیرسازی و آسفالت راه روستایی پنو که فاقد راه دسترسی بود به طول سه کیلومتر افتتاح شد که زیرسازی سه کیلومتر باقی‌مانده نیز انجام شد که به‌زودی کار آسفالت آن انجام می‌شود.

بخشدار اطاقور با بیان اینکه در سال گذشته فاز اول مجتمع شهید املاکی برای انتقال آب شرب افتتاح شد گفت: یک میلیارد و ۸۴۰ میلیون تومان برای فاز دوم هزینه شد  که با تکمیل این پروژه بزرگ ۵۴ روستا از نعمت آب شرب برخوردار می‌شوند.

روشن با اشاره به تأکید استاندار گیلان برای بوم گردی بیان کرد: ساختمان بوم گردی در روستای بلوردکان برای ساخت در دست اقدام است که به دلیل شرایط جوی هوا، کار به‌خوبی پیش نرفت ولی طی چند ماه آینده به پایان می‌رسد.

*بهره برداری از ۱۲ پروژه بهسازی و آسفالت راه روستایی و مسکن مهر

رئیس اداره راه و شهرسازی شهرستان لنگرود نیز در حاشیه افتتاح آسفالت راه‌های روستایی اطاقور اظهار کرد: در هفته دولت سال جاری ۱۲ پروژه با هزینه‌ای بالغ‌بر ۸۴ میلیون ریال به بهره‌برداری رسید.

رسول پرکار افزود: پروژه‌ها شامل بهسازی و آسفالت ۲۰٫۴ کیلومتر راه روستایی و ۶۰ واحد مسکن مهر است که با اجرای آن‌ها تعداد ۵۴۲ خانوار از نعمت مسکن و راه ایمن و سالم برخوردار شدند.

وی گفت: اداره راه و شهرسازی لنگرود در تلاش است تا بتواند شاخص آسفالت راه‌های روستایی را افزایش دهد که این افزایش، رونق روستاها و توسعه گردشگری و اشتغال را به همراه دارد.

انتهای پیام/