با کمبود محتوا در روضه‌ها و سخنرانی در لنگرود مواجه هستیم
با کمبود محتوا در روضه‌ها و سخنرانی در لنگرود مواجه هستیم
امام‌جمعه لنگرود با بیان اینکه یکی از آسیب‌های عزاداری کمبود محتوا است گفت: با کمبود محتوا در روضه‌ها و سخنرانی در لنگرود مواجه هستیم.

به گزارش لنگرخبر، حجت‌الاسلام‌والمسلمین سید جواد سلیمانی در جلسه شورای فرهنگ عمومی با اشاره به فرارسیدن ماه محرم و بررسی آسیب‌های این ماه اظهار کرد: در برخی از هیئت‌ها خبری از روحیه انقلابی گری در اشعار و سخنرانی دیده نمی‌شود و به‌صورت سکولار عمل می‌شود.

وی با بیان اینکه یکی از آسیب‌های عزاداری کمبود محتوا است افزود: با کمبود محتوا در روضه‌ها و سخنرانی در لنگرود مواجه هستیم.

امام‌جمعه لنگرود با بیان اینکه مکتب امام حسین (ع) کلاس درس مطالبه گری و مبارزه با استکبار است گفت: روند رو به افول انقلابی گری سیدالشهدا در هیئت‌ها مشاهده می‌شود که این آسیب بزرگی برای هیئت‌ها محسوب می‌شود.

وی با اشاره به استفاده برخی مداحان از موسیقی پاپ برای سبک اشعار خود تصریح کرد: بزرگ‌ترین آسیب اجتماعی هیئت‌های این است که دسته‌های عزاداری و هیئت‌ها با سروصدای زیاد موجب آزار و اذیت مردم و همسایگان می‌شود.

سلیمانی بیان کرد: به بنده گفته‌شده برخی از همسایگان که در مسیر دسته‌های عزاداری هستند در ایام عزاداری به خاطر صدای زیاد و بیش‌ازاندازه دسته‌های منزل خود را ترک و به مسافرت می‌روند درحالی‌که مکتب امام حسین (ع) مکتب جذب مردم است نه این‌که به خاطر رفتارهای نادرست طرد شوند.

امام‌جمعه لنگرود آسیب تحلیلی را یکی دیگر از آفت‌های عزاداری‌های دانست و گفت: قرار ندادن وقت مناسب برای مطالعه و عدم اشراف به اشعار ناب یکی از آفت‌هایی است که توسط برخی از مداحان و سخنرانان کمتر به آن پرداخته می‌شود.

وی با بیان اینکه تحلیل واقعی برآیند شناخت دشمن امروز و مراقبت از اهداف ولایت وظیفه امروز ما است خاطرنشان کرد: متأسفانه حماسه کربلا در حد یک اتفاق تاریخی نزول داده‌شده است درحالی‌که تحلیل با الهام از خطوط قیام سرخ کربلا کمک زیادی در شناخت شمرها و ابن سعدهای زمان می‌کند.

انتهای پیام/