پارک فجر لنگرود استعداد احداث کتابخانه را دارد
پارک فجر لنگرود استعداد احداث کتابخانه را دارد
فرماندار لنگرود با بیان اینکه گسترش کتابخانه‌های خیابانی، پارکی و غیره موجب گسترش فرهنگ می‌شود گفت: پارک فجر لنگرود محل تجمع مردم است و استعداد احداث کتابخانه را دارد تا علاقه‌مندان بتوانند از این ظرفیت استفاده کنند.

به گزارش لنگرخبر، فرماندار لنگرود ظهر امروز در جلسه انجمن کتابخانه‌های عمومی شهرستان در سالن اجتماعات شهرداری لنگرود اظهار کرد: در دنیای آشفته و روزهایی که فقط از اقتصاد صحبت می‌شود مطالعه کتاب و کتاب‌خوانی به حاشیه رفته است.

سیدرضا جوادپور با بیان اینکه آگاهی باید مهم‌ترین دغدغه مردم و مسئولین باشد افزود: معجزه دین اسلام از جنس کتاب است که مانندی برای آن نیامده است و وظیفه همه ما گسترش فرهنگ کتاب و کتاب‌خوانی است.

وی با تأکید بر پرداخت حق نیم درصد توسط شهرداری‌ها گفت: پرداخت حق نیم درصد تکلیف قانونی است و شهرداری‌ها با پرداخت به‌موقع این حق قانونی از انباشته شدن آن جلوگیری کنند.

فرماندار لنگرود با بیان اینکه حق نیم درصد کتابخانه‌ها روزانه و در حساب مستقلی واریز شود تصریح کرد: برای احداث کتابخانه در شلمان و چاف و چمخاله اعتبارات زیادی در نظر گرفته‌شده است و باید با پیگیری بیشتر شاهد بهره‌برداری این ساختمان‌ها باشیم.

جوادپور با اشاره به اینکه می‌توان از ظرفیت مساجد برای گسترش فرهنگ کتاب‌خوانی استفاده کرد تصریح کرد: کتابخانه‌ها طی جلساتی با شهرداری‌ها شیوه‌های قانونی و تهاتر بدهی‌های گذشته برای گسترش فضای مطالعه را بررسی و انجام دهند.

وی با بیان اینکه گسترش کتابخانه‌های خیابانی، پارکی و غیره موجب گسترش فرهنگ می‌شود گفت: پارک فجر لنگرود محل تجمع مردم است و استعداد احداث کتابخانه را دارد تا علاقه‌مندان بتوانند از این ظرفیت استفاده کنند.

سرپرست اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان گیلان نیز با بیان اینکه صحبت درباره کتاب کتاب‌خوانی در جمع پیشکسوتان بسیار سخت است اظهار کرد: امیدواریم تا با افزایش فضای مطالعه شاهد کاهش آسیب‌های اجتماعی و بالا رفتن اطلاعات مردم باشیم.

پریسا کرمی با تأکید به گسترش سرانه مطالعه گفت: اهمیت به حوزه کتاب می‌تواند باعث پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی و آشنایی بیشتر بافرهنگ‌ها در خانواده‌ها شود.