کسانی که fatf را امضا کنند برای همیشه از دل‌های ما بیرون می‌روند
کسانی که fatf را امضا کنند برای همیشه از دل‌های ما بیرون می‌روند
امام‌جمعه لنگرود با بیان اینکه در صورت تصویب fatf خطر آن از برجام اگر بیشتر نباشد کمتر نیست گفت: نکته‌های رهبری و کارشناسان در این زمینه صریح و شفاف است و کسانی که کنوانسیون fatf را امضا کنند برای همیشه از دل‌های ما بیرون می‌روند.

به گزارش لنگرخبر، حجت‌الاسلام‌والمسلمین سید جواد سلیمانی در خطبه‌های این هفته نماز جمعه لنگرود با تسلیت شهادت امام حسین (ع) و یارانش اظهار کرد: بزرگ‌ترین درس امام حسین (ع) این است که اگر دل را آباد کنیم می‌توانیم قله‌های پارسایی را فتح کنیم.

وی با بیان اینکه دفاع مقدس دوران نبرد نابرابری با استکبار جهانی و منافقین داخلی بود افزود: اکثر کشورهای سلطه‌گر جهان بعد از پیروزی انقلاب اسلامی علیه ایران برنامه‌ریزی کردند تا از صدور انقلاب جلوگیری کنند و تلاش می‌کنند تا ولایت‌فقیه را ناکارآمد جلوه دهند.

امام‌جمعه لنگرود با اذعان به اینکه رزمندگان ایران با دستان خالی دشمنان مسلح را شکست دادند تصریح کرد: امروز نیز ایران در جنگ اقتصادی قرار دارد و اگر نگاه رزمندگان اقتصادی مانند رزمندگان دفاع مقدس توحیدی باشد می‌توان به پیروزی رسید.

سلیمانی با تأکید بر اینکه مردم باید تضرع رزمندگان اقتصادی را مشاهده کنند گفت: دفاع مقدس به ما نشان داد که ما می‌توانیم از بن‌بست‌ها عبور کنیم و انقلاب اسلامی به ما یاد داد که هیچ بن‌بستی وجود ندارد.

وی با اشاره به آغاز سال تحصیلی بیان کرد: مدارس و دانشگاه‌ها پایگاهی برای تربیت انسان‌ها است که حدود ۱۷ هزار دانش‌آموز و دانشجو به‌عنوان جمعیتی خروشان در جامعه فعال هستند.

خطیب جمعه لنگرود با تأکید بر حمایت از کالای داخلی خاطرنشان کرد: اتکا به تولید داخل برای بعضی‌ها هنوز هم قابل‌قبول نیست و در بدنه دولت هم هنوز این باور وجود ندارد، هر مدرسه خانواده‌ها را موظف کنند تا از کالاهای خارجی آموزشی استفاده نکنند.

سلیمانی با اشاره به لزوم توجه به مباحث پرورشی و تربیتی در مدارس تصریح کرد: دانشگاه‌ها باید مراکز تربیت نیروهای جوان و باشد ولی امروز به کارخانه خای تولید مدرک تبدیل‌شده است و خدا نگذرد از کسانی که درزمانی مثل قارچ برای تأسیس دانشگاه و مؤسسات غیرانتفاعی مجوز دادند که علاوه بر حل مشکل، به جوانان تحصیل‌کرده بیکار نیز اضافه شد.

وی با اشاره به دیدار خردادماه گذشته رهبر معظم انقلاب با نمایندگان مجلس گفت: امام خامنه‌ای به‌صورت شفاف فرمودند که ما نباید به کنوانسیون‌های بین‌المللی ملحق شویم و نمایندگان ایران باید مسیر مبارزه با پول‌شویی را قانونی کنند و در چند وقت اخیر دوباره پای fatf به مجلس بازشده است و ظاهراً هنوز هم برخی در دولت و مجلس ابهام دارند.

امام‌جمعه لنگرود با بیان اینکه در صورت تصویب fatf خطر آن از برجام اگر بیشتر نباشد کمتر نیست خاطرنشان کرد: در برجام به آمریکا تکیه کردیم و نتیجه‌اش چه شد؟ نکته‌های رهبری و کارشناسان در این زمینه صریح و شفاف است و کسانی که کنوانسیون fatf را امضا کنند برای همیشه از دل‌های ما بیرون می‌روند.

انتهای پیام/