پیاده‌روی اربعین مانور پیروزی انقلاب و اندیشه‌های امام است
پیاده‌روی اربعین مانور پیروزی انقلاب و اندیشه‌های امام است
فرماندار لنگرود اربعین را یک حماسه بزرگ فرهنگی، سیاسی و مذهبی دانست که باید خود مردم برگزارکننده آن باشند و گفت: پیاده‌روی اربعین مانور پیروزی انقلاب اسلامی و اندیشه‌های امام(ره) است.

سید رضا جوادپور در جلسه ستاد اربعین حسینی، گفت: برای تقویت موکب لنگرود در خدمت رسانی بهتر به زائران اربعین حسینی در نجف اشرف استفاده از تمامی ظرفیت‌های فردی و اداری ضروری است.

وی پیاده‌روی اربعین را مانور پیروزی انقلاب اسلامی و اندیشه‌های امام(ره) خواند و افزود: اربعین تجلی پیروزی امام حسین(ع) بر یزید، نمایش عظمت عدالت در برابر ستم و نمایش وحدت و همبستگی مسلمین جهان است.

فرماندار شهرستان لنگرود با بیان اینکه باید به ریشه های فرهنگی اربعین حسینی در بین مردم بپردازیم، تصریح کرد: میوه مراسم اربعین مسائل فرهنگی است که باید در مردم و زائران ایجاد شود.

جوادپور اربعین را یک حماسه بزرگ فرهنگی، سیاسی و مذهبی دانست که باید خود مردم برگزارکننده آن باشند و عنوان کرد: پیاده‌روی میلیونی اربعین حسینی از سراسر دنیا در کربلای معلی اوج لذت شیعیان دنیا و عاشقان مکتب امام حسین(ع) است.

وی قیام امام حسین(ع) و نهضت عاشورا را ماندنی دانست و گفت: مسلمانان و عاشقان سیدالشهداء(ع) از سراسر دنیا با شرکت در راهپیمایی عظیم اربعین نشان می‌دهند که فرهنگ غنی عاشورایی هنوز در جامعه زنده است.

فرماندار لنگرود وحدت، یکدلی و همزبانی برای فراهم کردن امکانات جهت ارائه خدمات بهتر به زائران حسینی را مورد تاکید همگان قرار داد و خاطرنشان کرد: متاسفانه در بعضی از شهرستان‌ها برای موکب داری چندصدایی وجود دارد. مهم این است که در مسیر امام حسین(ع) باشیم و خودنمایی معنا ندارد هرکه می‌تواند باید وارد میدان شود و به این کار بزرگ کمک کند تا یک موکب هماهنگ و منظم داشته باشیم.

جوادپور با اشاره به اینکه ممکن است سودجویان زیادی در قالب ستاد بازسازی عتبات عالیات با دادن قبض‌های جعلی وارد شوند، تصریح کرد: باید مراقبت شود تا جلوی تخلفات اینچنینی در لنگرود گرفته شود.

انتهای پیام/