تا پایان سال افزایش نرخ بنزین نداریم/بهره‌برداری لاین دوم کنارگذر لنگرود به شلمان تا ۴۵ روز آینده
تا پایان سال افزایش نرخ بنزین نداریم/بهره‌برداری لاین دوم کنارگذر لنگرود به شلمان تا ۴۵ روز آینده
عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی با اشاره به پیشنها دولت مبنی بر افزایش قیمت بنزین گفت: در مجلس شورای اسلامی با دولت به فهمی مشترک مبنی بر عدم افزایش نرخ بنزین رسیدیم و بنابراین تا پایان سال افزایش نرخ بنزین نخواهیم داشت.

به گزارش لنگرخبر، مهرداد بائوج لاهوتی صبح امروز در جمع خبرنگاران با بیان اینکه بازنشستگان باید ظرف مدت شصت روز بازنشسته شوند اظهار کرد: بنابر قانون منع به کار گیری بازنشستگان در مشاغل دولتی، اگر این اتفاق نیفتد دیوان محاسبات ناظر بر این کار خواهد بود.

وی با بیان اینکه حقوق جانبازان بالای ۵۰ درصد و فرزندان شهدا و آزادگان بیش از سه سال در این قانون حفظ‌شده‌ گفت: دولت از این قانون استقبال کرده و درصدد جایگزینی بازنشستگان با نیروهای جدید است.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی با اذعان به شروع قانون منع به‌کارگیری بازنشستگان از دو هفته گذشته افزود: باید شرایطی فراهم شود که جوانان بیشتر در عرصه‌های مدیریتی حضور داشته باشند.

لاهوتی با اذعان به اینکه منازل خالی در تمام جای دنیا مالیات دارند تصریح کرد: ماده ۵۴ قانون مالیات‌های مستقیم این افراد را مکلف می‌کند تا از سال دوم مالیات پرداخت کنند و در سال نخست مالیاتی ۵۰ درصد مالیات و در سال دوم مالیات کامل و از سال سوم یک و نیم برابر به این منازل مالیات اختصاص می‌یابد.

وی با بیان اینکه وزارت راه سامانه جامعی برای تعریف این منازل خالی راه‌اندازی می‌کند گفت: منزل خالی متعلق به افرادی است که به عمد از این منازل استفاده نکرده و حاضر به اجاره این خانه‌ها نیز نیستند.

نماینده مردم لنگرود در مجلس شورای اسلامی با تأکید بر وضع و صیانت قوانین از سوی نمایندگان مردم در مجلس افزود: اگر این قانون کامل اجرا شود بخشی از نیازهای کشور را تأمین خواهد کرد.

لاهوتی با بیان اینکه بیش از یک‌میلیون و ۵۰۰ هزار واحد مسکونی سالانه در کشور نیاز است گفت: بیش از ۸۰۰ هزار از این تعداد به زوج‌های جوان اختصاص دارد و گرفتن مالیات در این زمینه می‌تواند کمک شایانی به دولت کند.

وی درباره دونرخی شدن بنزین تصریح کرد: مدیریت دولت موجب شد ۲۵ میلیارد دلار قاچاق در کشور به ۱۲ و نیم میلیارد دلار کاهش پیدا کند، دولت در زمان اختصاص بودجه پیشنهاد کرد که افزایش نرخ بنزین داشته باشیم اما در مجلس شورای اسلامی با دولت به فهمی مشترک مبنی بر عدم افزایش نرخ بنزین رسیدیم و بنابراین تا پایان سال افزایش نرخ بنزین نخواهیم داشت.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی با اشاره به دریافت غرامت چای‌کاران بیان کرد: امسال ۱۰۴ هزار تن برگ سبز چای خریده شد و ۱۳ درصد به نسبت سال ۹۶ افزایش خرید داشتیم اما نسبت به سال ۹۵ کاهش داشتیم.

لاهوتی با اشاره به بیمه فراگیر چای‌کاران در سال جاری گفت: امسال از محل صندوق باغات چای، تمامی باغات به‌طور فراگیر بیمه شدند و این نگرانی که برخی باغ‌های چای بدون بیمه می‌مانند رفع شد و حداکثر کمتر از یک ماه دیگر این مبالغ به باغ‌های آسیب‌دیده پرداخت می‌شود.

وی با اذعان به اینکه امسال حرکت خوبی برای چای‌کاران انجام شد افزود: تا پایان سال باید میزان برداشت چای را به ببینیم و این عدد را با هر هکتار هفت تن در نظر بگیریم و تفاوت آن را بیمه مکلف است پرداخت کند.

نماینده مردم لنگرود در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه تا ۴۵ روز آینده لاین دوم کنارگذر لنگرود به چمخاله به بهره‌برداری می‌رسد گفت: آسفالت آماده بهره‌برداری است اما دونقطه تقاطع (میدان شهید املاکی و میدان شلمان) مشکلاتی دارد که پس از اتمام آن جاده کنارگذر به بهره‌برداری می‌رسد.

لاهوتی با اشاره به روند محرومیت‌زدایی در لنگرود و روستاهای اطراف این شهرستان تصریح کرد: امسال هیچ روستایی فاقد گاز در لنگرود نخواهیم داشت، تلاش می‌کنیم تا پایان سال ۹۷ راه دسترسی به روستاها جاده‌های خاکی نداشته باشد و آب آشامیدنی روستاها نیز به‌راحتی قابل‌دسترسی باشد.

وی با اشاره به دفن غیربهداشتی زباله‌های بخش آلمان لنگه لنگرود بیان کرد: کارخانه کمپوستی با ظرفیت ۲۵۰ تن در حال ساخت است که بالای ۷۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد و تلاش می‌کنیم تا دهه فجر این کارخانه افتتاح شود و زباله‌ها با تبدیل به کود به کمک کشاورزان بیایند.

انتهای پیام/