امیرعلی و فاطمه محبوبترین اسامی والدین لنگرودی است/کاهش ۶ درصدی ازدواج در شهرستان
امیرعلی و فاطمه محبوبترین اسامی والدین لنگرودی است/کاهش ۶ درصدی ازدواج در شهرستان
رئیس اداره ثبت‌احوال لنگرود درباره نام‌گذاری نوزادان گفت: در گروه پسران امیرعلی، محمدطاها، ابوالفضل بیشترین فراوانی نام و در گروه دختران فاطمه، نازنین زهرا، حلما بیشترین نام را داشتند.

مهران کاظم‌زاده در گفت‌وگو با خبرنگار لنگرخبر با اشاره به ثبت وقایع حیاتی اداره ثبت‌احوال این شهرستان اظهار کرد: ۶۵۵ فقره واقعه ازدواج طی شش‌ماهه نخست امسال در لنگرود به ثبت رسیده است.

 

وی با اشاره به اینکه این تعداد در مدت مشابه سال گذشته ۷۰۱ فقره یعنی شش درصد کاهش ثبت ازدواج در این شهرستان وجود داشته است افزود: همه این وقایع در مهلت قانونی ۱۵ روزه ثبت‌شده است.

 

رئیس ثبت‌احوال لنگرود از ثبت ۷۳۶ فقره واقعه ولادت در این شهرستان خبر داد و گفت: این آمار نسبت به دوره مشابه سال گذشته ازلحاظ کمی ۶۷ فقره یعنی ۹ درصد کاهش ولادت در لنگرود وجود داشته است.

 

وی با اشاره به اینکه تمام وقایع مذکور در مهلت قانونی ۱۵ روزه به ثبت رسیده است تصریح کرد: از این تعداد ۳۸۰ نفر معادل ۵۱/۶ درصد پسر و ۳۵۶ نفر معادل ۴۸/۴ درصد دختر هستند و تعداد ۵۶۰ فقره یعنی ۷۶ درصد از این تعداد در شهرها و تعداد ۱۷۶ فقره یعنی ۲۴ درصد در روستاها متولدشده‌اند.

 

کاظم‌زاده درباره نام‌گذاری نوزادان بیان کرد: در گروه پسران امیرعلی، محمدطاها، ابوالفضل بیشترین فراوانی نام و در گروه دختران فاطمه، نازنین زهرا، حلما بیشترین نام را داشتند.

 

وی با اشاره به ثبت ۴۶۸ فقره واقعه وفات طی این مدت در لنگرود افزود: این آمار نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۲۰ فقره یعنی ۵ درصد افزایش داشته و ثبت تمام این وقایع در مهلت قانونی ۱۵ روزه صورت گرفته است.

 

رئیس اداره ثبت‌احوال لنگرود گفت: از این تعداد ۲۴۵ نفر معادل ۵۲ درصد مرد و ۲۲۳ نفر معادل ۴۸ درصد زن فوت کرده‌اند و از این تعداد ۲۶۱ فقره یعنی ۵۵ درصد وفات شهری و ۲۰۷ فقره یعنی ۴۵ درصد وفات روستایی است.

 

کاظم‌زاده با اشاره به ثبت‌نام و دریافت کارت هوشمند ملی با توجه به پایان اعتبار کارت‌های ملی نمونه قدیم تا پایان سال جاری تصریح کرد: از کلیه دارندگان کارت‌هایی که در سال‌های ۸۰ تا ۸۹ صادر گردیده دعوت می‌شود با مراجعه به پایگاه اینترنتی WWW.Ncr.lr ثبت‌نام اولیه و نوبت‌گیری کرده و در تاریخ تعیین‌شده به ادارات ثبت‌احوال، ادارات پست یا دفاتر پیشخوان دولت مراجعه کنند.

انتهای پیام/