باید برای راحتی زائر امام حسین (ع) در اربعین تلاش کرد/لزوم همکاری اصناف و اتحادیه‌ها برای آماده‌سازی موکب‌های اربعین
باید برای راحتی زائر امام حسین (ع) در اربعین تلاش کرد/لزوم همکاری اصناف و اتحادیه‌ها برای آماده‌سازی موکب‌های اربعین
در سومین جلسه ستاد اربعین حسینی، بر برگزاری هرچه باشکوه‌تر پیاده‌روی اربعین، آماده‌سازی موکب‌های لنگرود برای میزبانی از تمامی زائرین و لزوم همکاری اصناف و اتحادیه‌ها برای آماده‌سازی موکب‌های اربعین تأکید شد.

به گزارش لنگرخبر، فرماندار شهرستان لنگرود پیش از ظهر امروز در سومین جلسه ستاد اربعین حسینی در سالن اجتماعات فرمانداری این شهرستان اظهار کرد: محور کارهای هم دوستان و هم دشمنان امام حسین (ع) بوده که حتی دشمنان سعی کردند به قبر این امام هجوم ببرند و دوستان نیز برای رسیدن به معرفت امام حسین (ع) تلاش می‌کنند.

باید برای راحتی زائر امام حسین (ع) تلاش کرد

سید رضا جواد پور با بیان اینکه خون شیعه با قیام و خون امام حسین عجین شده است و نمی‌توان نسبت به آن بی‌تفاوت بود گفت: موکب لنگرود تنها برای مردم لنگرود نیست بله متعلق به همه زائران امام حسین  (ع) است و خادمان تا جایی که می‌توانند خدمت‌رسانی می‌کند.

وی با اشاره به وجود مشکلات اقتصادی در جامعه افزود: کسی منکر معیشت خانوارها نیست ولی باید برای امام حسین  (ع) آبروی بیشتری از خودمان خرج کنیم تا زائر امام حسین (ع) در راحتی باشد.

تأکید بر برگزاری هرچه باشکوه‌تر پیاده‌روی اربعین

معاون سیاسی امنیتی فرمانداری شهرستان لنگرود نیز در این جلسه با تأکید بر برگزاری هرچه باشکوه‌تر اربعین حسینی اظهار کرد: برگزاری مراسم اربعین به‌صورت عاشقانه در چند سال اخیر انجام می‌شود و اگر ایرادی داریم به  این دلیل است که خودمان را با معارف و شعایر حسینی و اربعین هماهنگ نکردیم.

محمد رنجبر با اشاره به تلاش دوستداران اباعبدالله (ع)  در انجام امور فرهنگی گفت: شهرستان لنگرود در انجام کارهای فرهنگی دارای جایگاه خاصی است و همه با شور و شعف کارها را انجام می‌دهند.

وی با اشاره به لزوم مشارکت مردم و مسئولان برای برپایی مراسم اربعین حسینی بیان کرد: مردم علی‌رغم وجود مشکلات اقتصادی همیشه بهترین اقدامات را برای ائمه اطهار انجام می‌دهند و از هیچ کاری مضایقه نمی‌کنند و مسئولان باید خود را با رفتارها و عمل خود به مردم نزدیک کنند.

معاون سیاسی امنیتی فرمانداری شهرستان لنگرود با بیان اینکه مردم برای ائمه اطهار و اربعین حسینی عاشقانه کمک می‌کنند افزود: کسانی که برای جمع‌آوری نذورات اقدم می‌کنند باید با نهایت ادب و احترام با افراد برخورد کنند.

لزوم همکاری اصناف و اتحادیه‌ها برای آماده‌سازی موکب‌های اربعین

محمد رفیق خواه رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت شهرستان لنگرود  نیز در این جلسه اظهار کرد: جمع‌آوری کالای لازم برای موکب تا پیش از اربعین حسینی با توجه به افزایش قیمت‌ها کمی سخت است ولی با همکاری اصناف و اتحادیه‌های شهرستان در این زمینه اقدامات لازم و سریع انجام می‌شود.

آمادگی آموزش‌وپرورش برای برپایی موکب‌های اربعین

مدیر آموزش‌وپرورش شهرستان لنگرود نیز اظهار کرد: یکی از اقشاری که همیشه کمک‌های مؤثری در برپایی موکب‌های اربعین حسینی دارد آموزش‌وپرورش است و برای اربعین امسال نیز آمادگی داریم.

جمشید بائوج لاهوتی با اشاره به مشکلات اقتصادی کشور گفت: به دلیل مشکلات اقتصادی موجود و هم‌زمانی اربعین حسینی با آغاز سال تحصیلی ممکن است کار راکمی در تحت‌الشعاع خود قرار دهد ولی همه باید تمام تلاش را خود را بکنند تا مراسم جهانی اربعین حسینی به‌خوبی انجام شود.

انتهای پیام/