افتتاح هم‌زمان ۳۰ مدرسه با ۱۶۷ کلاس درس گیلان در لنگرود
افتتاح هم‌زمان ۳۰ مدرسه با ۱۶۷ کلاس درس گیلان در لنگرود
30 مدرسه با 167 کلاس درس بااعتبار 40 میلیارد تومان در استان گیلان هم‌زمان با سراسر کشور افتتاح شد.

به گزارش لنگرخبر، سرپرست معاونت عمرانی و برنامه‌ریزی استانداری گیلان پیش از ظهر امروز در مراسم افتتاح هم‌زمان ۳۰ مدرسه و فضای آموزشی در سطح استان گیلان که به‌صورت متمرکز در مدرسه مهر دانش روستای مریدان کومله این شهرستان اظهار کرد: علم مظهر همه برکات است و بااخلاق و اقتصاد ارتباط مستقیم دارد.

علی اوسط مقدم با بیان اینکه علم موجب نزدیکی به خدا می‌شود افزود: گام‌های نخست انسان‌ها آموزش‌وپرورش و مدارس شکل می‌گیرد و دارای جایگاه تأثیرگذاری برای همه اقشار است.

وی با اشاره به مشکلات موجود اقتصادی در کشور بیان کرد: هر چیزی که فراوان شود ارزش آن پایین می‌آید ولی انسان هرچقدر صاحب علم و دانش می‌شود موجب پیشرفت بیشتری می‌شود‌.

کاهش رشد جمعیتی دانش آموزان در گیلان نسبت به دیگر استان‌ها

مدیرکل آموزش‌وپرورش استان گیلان اظهار کرد: در فضای امروز جامعه ناجوانمردانه در عرصه‌های مختلف فراهم کردند و برخی خارج نشینان نیز همیشه با ما ناسازگاری داشتند.

نادر جهان‌آرای با تأکید بر حفظ وحدت ملی و پرهیز از ایجاد تنش در جامعه افزود: خیران در طول چند دهه گذشته تلاش کردند تا مدرسه‌سازی را با عنوان فرهنگ پاک در کل کشور بنا و معرفی کنند.

 وی با بیان اینکه به برکت انقلاب اسلامی همه با خیرین مدرسه‌ساز آشنا و به وجود آنان افتخار می‌کنند تصریح کرد: دولت مصمم است تا فضای آموزشی خوب را فراهم کند ولی مشکلاتی وجود دارد و دست دوستی را به سمت خیرین دراز کرده تا برای دانش آموزان فضای آموزشی ایجاد شود‌.

مدیرکل آموزش‌وپرورش گیلان گفت: خیرین بدون چشم‌داشت برای ساخت مدرسه و فضای آموزشی هزینه میلیونی می‌کنند درحالی‌که خیلی‌ها از مبالغ ناچیز خود هم نمی‌گذرند.

جهان‌آرای با اشاره به مشکلات موجود در روستاها بیان کرد: رشد جمعیتی دانش آموزان در گیلان نسبت به استان‌های دیگر خیلی پایین است که یکی از دلایل آن مهاجرت روستاییان است.

وی با بیان اینکه لازم است مسئولین زمینه‌های لازم برای جذابیت و تمایل مردم برای زندگی روستایی را بیشتر کنند خاطرنشان کرد: کم شدن افراد روستاها در پایین آمدن دانش‌آموزان و کاهش آموزش اثرگذار است.

خیرین با بذل مال خود صاحب باقیات و صالحات می‌شوند

رئیس مجمع خیرین مدرسه‌ساز استان گیلان نیز با بیان اینکه خیرین مدرسه‌ساز بهانه‌ای برای دوستی‌ها و شیرینی‌های دانش آموزان هستند اظهار کرد: خیرین مدرسه‌ساز با احداث مدارس و ایجاد فضای آموزشی برای نوجوانان کشور موجب آینده سازی فرزندان کشور و توسعه و پیشرفت می‌شوند.

محمد میرمسعودی با بیان اینکه خیرین مدرسه‌ساز با بنای مدارس به فرزندان کشور کمک می‌کنند تا نوشتن و خواندن را یاد بگیرند افزود: خیرین افق‌های دور را می‌بینند و برای آینده کشور آینده‌نگری می‌کنند تا با آموزش فرزندان شاهد رشد و توسعه کشور در زمینه‌های مختلف باشیم.

وی گفت: خیرین با بذل مال خود صاحب باقیات و صالحات می‌شوند و درحالی‌که خیلی‌ها به دنبال انباشت مال دنیا هستند خیرین مدرسه‌ساز مال خود می‌زنند تا برای کشور مفید باشند.

احداث مدرسه در هشت استان کشور

خیر مدرسه‌ساز مدارس نیز با بیان اینکه شکرگذار خدا هستم که توانستم واسطه‌ای برای خدمات‌رسانی برای دانش آموزان باشم اظهار کرد: یکی از ستون‌های اصلی توسعه پایدار نگاه ارزشمند به نگاه آموزشی است.

مهشید خاکبازنژاد با بیان اینکه دانش آموزان بخش قابل‌توجهی از عمر خود را در مدارس سپری می‌کنند افزود: اگر فضای آموزشی مدارس دارای فضای شاداب و زنده باشد قطعاً دارای خروجی مناسبی از دانش آموزان به‌عنوان آینده‌داران کشور می‌شود.

وی با بیان اینکه در هشت استان کشور در حال مدرسه‌سازی هستیم گفت: ورود دانش آموزان به مدرسه، اتاق‌های خالی را از کالبد بودن خارج و به آن روح و جان تازه‌ای می‌دهد و امیدوارم مربیان در مدارس به زبان ساده مهر را تدریس و دین را با عرفان تدریس کنند.

افتتاح و بهره‌برداری هم‌زمان دو مدرسه در شهرستان لنگرود

مدیر آموزش‌وپرورش بخش کومله لنگرود نیز با بیان اینکه مدرسه مهر دانش دومین مدرسه‌ای است که توسط خیرین ساخته‌شده است اظهار کرد: هم‌زمان با افتتاح هم‌زمان ۳۰ مدرسه در استان گیلان، دو مدرسه نیز در روستای مریدان و لیسه‌رود به بهره‌برداری می‌رسد.

عبدالحسین کریمی با اشاره به رشد تحصیلی در این بخش گفت: دانش آموزان بخش کومله در سال تحصیلی گذشته موفقیت‌های بزرگی را به دست آوردند و در سال گذشته و امسال دانش آموزان این بخش توانستند در رشته‌های پزشکی قبول شوند.

به گزارش لنگرخبر، ۱۷۰۰ فضای آموزشی، ورزشی و پرورشی در قالب ۸۰۰۰ کلاس درس و یک‌میلیون مترمربع زیربنا در سطح کشور که با مشارکت خیرین مدرسه‌ساز احداث‌شده است امروز به‌طور هم‌زمان مورد بهره‌برداری قرار گرفت که از این تعداد، ۳۰ مدرسه با ۱۶۷ کلاس درس بااعتبار ۴۰ میلیارد تومان در استان گیلان افتتاح شد.

انتهای پیام/