آماده‌باش ۲۵۰۰ نفر برای مقابله باسیل و جلوگیری از خسارت بیشتر
آماده‌باش ۲۵۰۰ نفر برای مقابله باسیل و جلوگیری از خسارت بیشتر
معاون عمرانی و امور برنامه‌ریزی فرمانداری لنگرود با بیان اینکه همه کارکنان ادارات و ستاد مدیریت بحران در شهرستان و بخش‌ها تا لحظه آخر آماده‌باش هستند گفت: حدود 2500 نیروی انسانی در قالب اکیپ‌های امدادرسان و نیروهای مردمی به همراه حدود 20 گریدر، لودر، جرثقیل، بیل بکهو و غیره برای مقابله با حوادث طبیعی و جلوگیری از خسارت بیشتر برنامه‌ریزی‌شده‌اند.

فرامرز مصطفوی در گفت‌وگو با خبرنگار لنگرخبر با اشاره به هشدار اداره کل هواشناسی گیلان مبنی بر بارش شدید باران روز جمعه اظهار کرد: تمامی دستگاه‌های خدمات رسان اعم از راهداری، شهرداری‌ها، نیروهای امدادی باید در آمادگی باش کامل باشند.

وی از شهروندان و مسافران خواست تا از استقرار در کنار رودخانه‌ها و مسیل‌ها جدا خودداری کنند و افزود: شهروندان و مسافران برای جلوگیری از وقوع هرگونه حادثه احتمالی و طغیان رودخانه‌ها باید احتیاط را رعایت کرده و از استقرار در این مکان‌ها خودداری کنند.

معاون عمرانی و امور برنامه‌ریزی فرمانداری لنگرود با اشاره به روستاهای بلوردکان، شکرکش در اطاقور و روستاهای دیوشل و تالش محله در بخش مرکزی لنگرود به‌عنوان نقاط حادثه خیر تصریح کرد: با توجه به شرایط این مناطق لازم است دستگاه‌های ذی‌ربط همانند شهرداری و راه و شهرسازی با استقرار نیرو، تجهیزات و امکانات برای کاهش خسارت ناشی از حوادث احتمالی اقدام کند.

مصطفوی با اشاره به لزوم نظارت لازم به‌منظور مدیریت نقاط رانشی در بخش‌های کومله و اطاقور در پای کوه‌ها و رودخانه‌ها گفت: طی هماهنگی‌های صورت گرفته مقرر شد تا شهرداری‌ها، اداره آب و فاضلاب و اداره آب روستایی به‌منظور بارگشایی دریچه‌های فاضلاب سطح شهر، کانال‌ها و دریچه‌های نهرها سریعاً اقدام کنند.

وی با بیان اینکه همه کارکنان ادارات و ستاد مدیریت بحران در شهرستان و بخش‌ها تا لحظه آخر آماده‌باش هستند خاطرنشان کرد: حدود ۲۵۰۰ نیروی انسانی در قالب اکیپ‌های امدادرسان و نیروهای مردمی به همراه حدود ۲۰ گریدر، لودر، جرثقیل، بیل بکهو و غیره برای مقابله با حوادث طبیعی و جلوگیری از خسارت بیشتر برنامه‌ریزی‌شده‌اند.

معاون عمرانی و امور برنامه‌ریزی فرمانداری لنگرود با بیان اینکه نیروهای تمام دستگاه‌های امدادی گاز، آب و برق به‌صورت اکیپ‌های چند نفره آماده‌باش هستند گفت: هماهنگی‌های لازم با اماکن ورزشی شهرستان برای تخلیه فوری و ضروری مردم از مناطق حادثه انجام‌شده است.

انتهای پیام/