شانتاژ بنر یک کوچه و چشم بستن به کل شهر!
شانتاژ بنر یک کوچه و چشم بستن به کل شهر!
کسانی که با سوءاستفاده از تصویر یک قدردانی مرسوم قصد داشتند خدمات شبانه‌روزی شورای شهر و شهرداری را زیر سؤال ببرند فقط کافی است به فرهنگ لغت مراجعه کنند تا فرق بین "سیل " و "آب‌گرفتگی معابر " را بدانند. 

به گزارش لنگرخبر، نصب بنر قدردانی اهالی یک کوچه از شهردار و شورای شهر لنگرود و ثبت تصویر بنر موردنظر در زیرآب حرف‌وحدیث‌های زیادی را در شبکه‌های اجتماعی به دنبال داشت که بسیاری از رسانه‌ها فقط آن را بازنشر دادند.

یکی از شهروندان لنگرودی بانام امیرحسین. م کارشناس ارشد عمران با ارسال یادداشت کوتاه زیر به بیان نکاتی پرداخته است.

متن یادداشت را در زیر بخوانید:

 

پدیده سیل و سیل‌زدگی یک آزمون دشوار برای تمامی دستگاه‌ها و آحاد مردم است و در نقطه مقابل آن پدیده “آب‌گرفتگی ” یک خطای ساختاری در علم شهرسازی به‌حساب می‌آید که رفع آن بر عهده مدیران شهری است.

 

انتشار چند عکس از جاری شدن سیل در شهر و ربط دادن آن به بنر سپاسگزاری جمعی از شهروندان نسبت به مدیر شهر اگر یک شیطنت رسانه‌ای و تخریب هدفمند نباشد قطعاً یک واکنش صد درصد احساسی به شمار می‌رود.

 

اگر واژه “سیل ” را در موتورهای جستجوگر اینترنتی جستجو کنید صدها و شاید هزاران متن و تصویر از تبعات منفی و خسارات سنگین سیل، پیش روی دیدگان شما قرار خواهد گرفت.

 

خسارات ناشی از جاری شدن سیل در کشورهای پیشرفته نظیر آمریکا و ژاپن هیچ ارتباطی با خطای مدیریتی و سهو ساختاری ندارد و یک عارضه طبیعی به شمار می‌رود.

 

البته قیاس کوچه‌ها و خیابان‌های لنگرود با توکیو یا آتلانتا منطقی نیست اما شهروندان این دو شهر نیز پدیده سیل را متوجه مدیریت شهری نمی‌دانند.

 

مطالعه گذرا در خصوص مهندسی معابر و اصلاح هندسی خیابان‌های کشورهای پیشرفته جای حرف‌وحدیثی باقی نمی‌گذارد که همه‌چیز طبق اصول علمی و فنی پیش می‌رود اما همین معابر و خیابان‌ها هم در هنگام وقوع سیل دچار آسیب جدی شده و دست‌ها را به نشانه تسلیم بالا می‌برند.

 

حضور شهردار لنگرود و اعضای شورای شهر و مدیریت بحران سیل مأموریت اصلی مجموعه مدیریت شهری محسوب می‌شود و اگر تعللی در این خصوص صورت گرفت قطعاً باید در پیشگاه مردم پاسخگو باشند.

 

متأسفانه در حادثه اخیر سیل لنگرود عدم اشراف برخی از شهروندان از مختصات پدیده سیل و سیل‌زدگی این فرصت را در اختیار بدخواهان داخل و خارج کشور قرارداد تا با بی‌انصافی هر چه تمام‌تر خدمت‌رسانی و تلاش مجموعه شهرداری و شورای شهر را به چالش بکشند.

 

کسانی که با سوءاستفاده از تصویر یک قدردانی مرسوم قصد داشتند خدمات شبانه‌روزی شورای شهر و شهرداری را زیر سؤال ببرند فقط کافی است به فرهنگ لغت مراجعه کنند تا فرق بین “سیل ” و “آب‌گرفتگی معابر ” را بدانند.

 

آنچه مسلم است خادمان مردم شریف لنگرود اسیر این صحنه‌آرایی‌ها و شانتاژها نخواهند شد و عقده‌های فروخورده ناکامان کرسی شهرداری و شورای شهر را پای مردم نجیب و آگاه نخواهند گذاشت.

 

با شما و در کنار شما هرروز که بگذرد زیبایی تازه‌ای به شهر کوچک خود اضافه خواهیم کرد.

 

انتهای پیام/

انتشار مطالب خبری و یادداشت های دریافتی لزوما به معنای تایید محتوای آن نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای منتشر می‌شود.