نقوی حسینی: برای تصویب لوایح چهارگانه از دولت تضمین خواستیم اما ضمانت‌کننده‌ای وجود نداشت

سخنگوی فراکسیون نمایندگان ولایی در واکنش به تصویب FATF در صحن علنی مجلس گفت: به رییس جمهور پیشنهاد دادم در یک سطر بنویسد عضویت ایران در FATF مشکلات اقتصادی کشور را حل می‌کند اما هیچ کس چنین تضمینی نداد.

به گزارش لنگرخبر، سیدحسین نقوی حسینی سخنگوی فراکسیون نمایندگان ولایی و عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی در گفتگو با خبرگزاری دانشجو در واکنش به تصویب لایحه FATF و اینکه ضمانتی برای خروج ایران پس از تصویب این طرح از لیست سیاه مالی وجود دارد یا خیر گفت: همه بحث ما در مخالفت با همین نکته است، چون در برجام هم شاهد همین نکته‌ها بودیم و به ما می‌گفتند اگر برجام تصویب شود مشکلات اشتغال حل می‌شود و ایرانی‌های خارج از کشور که چندصد میلیارد پول دارند، اما چون برجام تصویب نشده نمی‌توانند این پول‌ها را به ایران سرریز کنند و در داخل سرمایه گذاری کنند ناگزیر از تصویب برجام هستیم. اما پس از تصویب هیچ کدام از این مسایل محقق نشد.

سخنگوی فراکسیون نمایندگان ولایی با اشاره به پذیرش توصیه‌های ۴۱ ساله FATF توسط وزیر اقتصاد گفت: پس از این پذیرش عنوان شد که ما از لیست سیاه خارج شدیم، اما عملا شاهد اتفاق خاصی نبودیم و چیزی گیر ما نیامد.

وی تصریح کرد: امروز هم همین وعده‌ها در مورد FATF داده می‌شود که اگر شما به این کنوانسیون ملحق شوید مشکلات ارزی و اقتصاد کشور حل می‌شود. تا جایی که بعضی مخالفین عنوان کردند اگر به FATF رای دهید پروژه‌های مهم در شهرستان‌ها افتتاح می‌شود که این سخنان فریبکارانه بود.

وی با اشاره به نطق خود درجلسه امروز مجلس گفت: من در نطق خود گفتم آقای رییس جمهور در یک سطر بنویسد و به ما تضمین دهد که در صورتی که ما عضو کنوانسیون CFT شویم مشکلات مالی، پولی و بانکی کشور حل می‌شود، ولی کسی چنین تضمینی نداد و آقای ظریف هم صراحتا پشت تریبون اعلام کرد ما تضمین نخواهیم داد.

انتهای پیام/