با عدم تصویب FATF بهانه دست دشمن می‌دادیم
با عدم تصویب FATF بهانه دست دشمن می‌دادیم
نماینده مردم لنگرود در مجلس شورای اسلامی گفت: همه دنیا می‌دانند که آمریکا با خروج از برجام، بدعهدی کرده است ولی ما نیز بایستی در عرصه بین‌المللی به نحوی عمل کنیم که سایر کشورها دچار سوءتفاهم نشوند.

مهرداد بائوج لاهوتی در خصوص اهمیت مصوبه کنوانسیون FATF گفت: تجربه نشان داده دشمن از هر راهی که بیاید با انسجامی که در کشور وجود دارد نمی‌تواند به کشورمان نفوذ پیدا کند.

وی با بیان اینکه  نباید بهانه دست دشمن بدهیم افزود: یکپارچگی و انسجامی در کشور باعث می‌شود که آمریکا نتواند فکر کاری علیه ما انجام دهد.

نماینده مردم لنگرود در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: عده‌ای معتقد بودند برجام منافعی ندارد، اگر منافعی نداشت چرا آمریکایی‌ها از آن خارج شدند؟ اگر برجام به نفع دشمن بود چرا نتانیاهو می‌گوید باید لغو شود؟ پس مشخص می‌شود که  دیپلماسی ما خوب عمل کرده است.

وی افزود: همه دنیا می‌دانند که آمریکا با خروج از برجام، بدعهدی کرده است ولی ما نیز بایستی در عرصه بین‌المللی به نحوی عمل کنیم که سایر کشورها دچار سوءتفاهم نشوند.

عضو کمیسیون برنامه‌وبودجه مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: ۱۹۸ کشور دنیا عضو حتی لبنان و سوریه هم در کنوانسیون FATF هستند، فقط ایران و کره شمالی در این کنوانسیون حضور ندارند که کره شمالی نیز تدابیری برای پیوستن به آن را دارد.

لاهوتی با بیان این مسئله که کنوانسیون به ما اجازه خروج نیز داده ادامه داد: این‌یک گروه اقدام مالی است که با مشاوره فرصت‌های سرمایه‌گذاری را مشخص می‌کنند، پس حضور ما در این کنوانسیون به نفع منافع کشورمان است.