موافقان cft مزیت‌ها را به مردم بگویند تا شاید مخالفان قانع شدند
موافقان cft مزیت‌ها را به مردم بگویند تا شاید مخالفان قانع شدند
امام‌جمعه لنگرود با بیان اینکه رئیس‌جمهور و ظریف اجرای cft به نفع کشور را تضمین نکردند گفت: تاکنون نظر و تحلیل آشکاری توسط موافقان طرح به مردم بیان‌نشده و خوب است موافقان تحلیل و مزیت cft را به مردم بگویند تا شاید توانستند مخالفان را قانع کنند.

به گزارش لنگرخبر، حجت‌الاسلام‌والمسلمین سید جواد سلیمانی در آیین عبادی سیاسی نماز جمعه این هفته شهر لنگرود با بیان اینکه سرلوحه همه کارهای ما باید الگو گیری از اهل‌بیت باشد اظهار کرد: یکی از مشکلات ما این است که دشمن را دوست در نظر گرفتیم و به تاکتیک‌های دشمن توجه نکردیم  و کجی‌ را راست می‌پنداریم.

وی با اشاره به ناتوانی غرب و لیبرالیسم برای قانع کردن مردم گفت: لیبرالیسم نتوانست مردم را قانع کنند ولی انقلاب اسلامی کارکرد دقیقی برای مردم را معرفی کرده که هر کس به آن‌ها عمل کرد به موفقیت و رشد دست‌یافته است.

امام‌جمعه لنگرود با اشاره به تصویب کنوانسیون cft افزود: این کنوانسیون علی‌رغم مخالف تشکل‌های مختلف و در نظر نگرفتن انتقادات توسط نمایندگان مجلس تصویب شد ولی دلیل خوبی برای موافقت با این طرح اعلام نشد.

سلیمانی با بیان اینکه وزیر خارجه اعلام کرده بود که با عدم تصویب cft دست آمریکا بهانه می‌دهیم ولی رئیس‌جمهور و ظریف اجرای آن به نفع کشور را تصمیم نکردند تصریح کرد: تاکنون نظر و تحلیل آشکاری توسط موافقان طرح به مردم بیان‌نشده و خوب است موافقان تحلیل و مزیت cft را به مردم بگویند تا شاید توانستند مخالفان را قانع کنند.

وی با تشریح سخنرانی‌های موافقان و مخالفان cft بیان کرد: برخی با تصویب cft دست‌وپاهای خود را گم کردند و هنوز این طرح آغاز نشده یکی از بانک‌ها به شعبه‌های خود الزام به اجرای طرح را ابلاغ کرده است.

خطیب جمعه لنگرود با بیان اینکه نقش شورای نگهبان در شرایط حاضر اساسی است خاطرنشان کرد: شورای نگهبان هیچ‌گاه مصلحت‌اندیشی بیجا نمی‌کند و با فشارها هیچ طرحی را تائید نمی‌کند.

سلیمانی با بیان اینکه یکی از اهداف انقلاب جلوگیری از سلطه دشمن علیه مردم بود گفت: دشمن‌ با انقلاب، صدور آن و تأثیرگذاری انقلاب در جهان مشکل دارد چون نمی‌توانند به اهداف سلطه‌جویانه خود در جهان دست یابند و بهانه‌های دشمن علیه انقلاب و ایران پایان‌ناپذیر است.

وی با اشاره به مشکلات ملکی اهالی روستای گالشکلام در شهر چاف و چمخاله بیان کرد: مردم گالشکلام منتظر مشخص شدن وضعیت زمین‌های اجدادی خود هستند، قرار بود با مسالمت این موضوع حل شود ولی برای مردم اخطاریه ارسال می‌شود و با آبروی آنان بازی می‌شود.

انتهای پیام/