اسامی ۱۹ نماینده غائب در جلسه رای گیری لایحه جنجالی FATF منتشر شد + جدول
اسامی ۱۹ نماینده غائب در جلسه رای گیری لایحه جنجالی FATF منتشر شد + جدول
برخی از نمایندگان در روز رای‌گیری درباره یکی از لوایح مربوط به FATF غایب بودند که خبرگزاری تسنیم اسامی این افراد را منتشر کرد.

به گزارش لنگرخبر، نمایندگان مجلس در جلسه علنی روز یکشنبه ۱۵ مهر قوه مقننه لایحه الحاق ایران به کنوانسیون مقابله با تامین مالی تروریسم “CFT” (یکی از لوایح «FATF») را با ۱۴۳ رای موافق و ۱۲۰ رای مخالف و ۵ رای ممتنع از مجموع ۲۷۱ نماینده حاضر در صحن علنی پارلمان مصوب کردند. در این جلسه از ۲۹۰ نماینده مجلس ۱۹ نفر نیز غایب بودند.

تعدادی از این نمایندگان در جلسه روز یکشنبه مجلس به دلیل بیماری و بستری شدن در بیمارستان(غلامرضا تاجگردون)و ماموریت اداری و همچنین خروج از صحن علنی پارلمان در زمان رای‌گیری غایب بودند.

بر اساس ماده ۹۳ آیین‌نامه داخلی مجلس نیز هیئت رئیسه قوه مقننه باید غیبت، تأخیر غیرموجه نمایندگان پیش از پایان جلسه مجلس را  اعلام و در صورت مذاکرات مجلس ثبت شود که محمدعلی وکیلی عضو هیئت‌رئیسه پارلمان در ابتدای جلسه  روز رای گیری برای الحاق ایران به کنوانسیون مقابله با تامین مالی تروریسم “CFT” اعلام کرده بود که شهباز حسن‌پور نماینده سیرجان، ولی داداشی نماینده آستارا، عامر کعبی نماینده آبادان و  جبار کوچکی‌نژاد نماینده رشت با تاخیر به صحن علنی پارلمان رسیده‌اند.

در جدول زیر اسامی نمایندگانی که در جلسه علنی روز یکشنبه ۱۵ مهر قوه به دلیل ماموریت اداری و خروج از صحن علنی در زمان رای‌گیری برای لایحه الحاق ایران به کنوانسیون مقابله با تامین مالی تروریسم “CFT” غایب بودن را مشاهده می‌کیند.

ردیفنمایندهحوزه انتخابیهگرایش فراکسیونی
۱عبدالغفور ایران نژادچابهارمستقلان ولایی
۲علی بختیاریبافتمستقلان ولایی
۳شهاب الدین بیمقدارتبریزامید
۴غلامرضا تاجگردونگچسارانامید
۵ابوالفضل حسن بیگیدامغاننمایندگان ولایی
۶عبدالحمید خدریبوشهرامید
۷ولی داداشیآستارانمایتدگان ولایی
۸محمد دامادیساریامید
۹محمدباقر سعادتدشتستانامید
۱۰طیبه سیاوشی شاه عنایتیتهرانامید
۱۱ قرجه طیارگنبدکاووسمستقلان ولایی
۱۲عامر کعبیآباداننمایندگان ولایی
۱۳جبار کوچکی نژادرشتنمایندگان ولایی
۱۴جلیل مختارآبادانمستقلان ولایی
۱۵محمد خالدی سردشتیلردگاننمایندگان ولایی
۱۶رسول خضریپیرانشهرمستقلان ولایی
۱۷غلامرضا کاتبگرمسارنمایندگان ولایی
۱۸عزت الله یوسفیان ملاآملمستقلان ولایی
۱۹شهباز حسن پورسیرجانمستقلان ولایی

انتهای پیام