واکنش روسیه به تحریم‌های جدید خزانه‌داری آمریکا علیه ایران
واکنش روسیه به تحریم‌های جدید خزانه‌داری آمریکا علیه ایران

معاون وزیر خارجه روسیه بر مخالفت قاطع کشورش با تحریم‌های جدید آمریکا علیه ایران تاکید کردو گفت: اعمال تحریم‌ها و تنبیه کشورهایی که اقداماتشان مورد رضایت واشنگتن قرار ندارد، به ابزاری در سیاست خارجی آمریکا تبدیل شده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی لنگرخبر و به نقل از تسنیم،  “سرگئی ریابکوف” معاون وزیر امور خارجه روسیه امروز (چهارشنبه) در گفت‌وگو با خبرگزاری «نووستی» اعلام کرد که مقامات مسکو دیدگاه کاملا منفی نسبت به تشدید جدید تحریم‌های آمریکا علیه تهران دارند. به گفته وی، در واقع هیچ چیز نمی‌تواند مانع از ادامه اقدامات واشنگتن در اعمال فشار بر کشورهای که از آنها رضایت ندارد، شود.

ریابکوف گفت: «به رغم آنکه این برخورد با چه کشوری و به چه دلایلی باشد، ایالات متحده تحریم‌های یک‌جانبه خود را اعمال می‌کند. ولی مواضع ما در قبال این برخورد کاملا منفی است. تحریم‌های یکجانبه و غیرمعمول که به عنوان یک سلاح برای پیشبرد اهداف سیاست خارجی به کار گرفته می‌شود، برای ما غیرقابل قبول بوده و مواضع ما نسبت به آن کاملاً مشخص است. ما شاهد هستیم که  هیچ چیز نمی‌تواند مانع از آن شود که واشنگتن از اعمال فشار بر کشورهای که اقداماتشان مورد رضایت آنها قرار ندارد، از جمله ایران، دست بردارند.»

معاون وزیر خارجه روسیه یادآور شد که طرف روسی درچنین شرایطی به همکاری‌های کاری و عادی خود با همتایان ایرانی خود در طیف وسیعی از مسائل، از جمله در زمینه همکاری‌های عملی در عرصه های مختلف، گفت‌وگوهای سیاسی و همکاری‌ها در عرصه بین‌المللی ادامه می‌دهد.

لازم به یادآوری است که وزارت خزانه داری آمریکا شب گذشته تحریم‌هایی را علیه ۲۰ شرکت و ساختار بانکی در ایران اعمال کرد.

انتهای پیام/