افزایش ۴۰ درصدی قیمت نان در گیلان صحت ندارد
افزایش ۴۰ درصدی قیمت نان در گیلان صحت ندارد
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان گیلان با تأکید بر اینکه خبر افزایش 40 درصدی قیمت نان صحت ندارد گفت: هرگونه تغییر در قیمت نان با هماهنگی سازمان حمایت از حقوق مصرف‌کنندگان انجام می‌شود و اتحادیه‌ها حق اظهارنظر در رابطه با افزایش قیمت‌ها ندارند.

به گزارش لنگرخبر، فرهاد دلق‌پوش امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در رشت با تکذیب خبر افزایش قیمت نان اظهار کرد: طرح بحث افزایش ۴۰ درصدی قیمت نان از سوی رئیس اتحادیه نانوایان رشت در رسانه‌ها اشتباه بوده و باعث التهاب بازار می‌شود.

وی با انتقاد از رئیس اتحادیه نانوایان کلان‌شهر رشت افزود: در شرایط تحریم و مشکلات اقتصادی نباید با مصاحبه‌های این‌گونه، افکار عمومی و بازار ملتهب شود.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان گیلان با تأکید بر اینکه اتحادیه‌ها در جایگاهی قرار ندارند که در رابطه با افزایش قیمت‌ها اظهارنظر کنند گفت: اتحادیه‌ها فقط می‌توانند درخواست قانونی خود را به کمیسیون نظارت استان و دبیرخانه تنظیم بازار استان ارائه کنند و منتظر بررسی نتایج آن باشند.

دلق‌پوش با اشاره به اینکه طرح موارد غیر کارشناسی باعث تشویش اذهان عمومی و سلب آرامش مردم می‌شود بیان کرد: مسئله قیمت نان، در شرایط کنونی کشور موضوعی حساس است.

وی با اشاره به اینکه هرگونه تغییر در قیمت نان با هماهنگی سازمان حمایت از حقوق مصرف‌کنندگان انجام می‌شود تصریح کرد: بحث قیمت‌گذاری نان و تصمیماتی که در این خصوص گرفته می‌شود، تابع قوانین و ضوابط کشوری و متأثر از آنالیز کارشناسی دقیق و افزایش کمی و کیفی نان است.

انتهای پیام/