رئیس اداره اوقاف لنگرود از ثبت وقف جدید با 10 خیر لنگرودی با نیت تبلیغ و ترویج سیره حضرت زهرا خبر داد.

رمضانعلی پاکیزه در گفت‌وگو با خبرنگار لنگرخبر با اشاره به ثبت وقف جدید در شهرستان لنگرود اظهار کرد: ۱۱۰ خیر لنگرودی در قالب وقف مشارکتی یک هزار متر زمین زراعی را با نیت تبلیغ و ترویج سیره حضرت زهرا (سلام‌الله‌علیها) وقف و ثبت کردند.

وی با بیان اینکه ارزش ریالی این موقوفه ۲۰۰ میلیون ریال برآورد شده است افزود: نیت این موقوفه تبلیغ و ترویج پیرامون حضرت زهرا (سلام‌الله‌علیه)، برگزاری مراسم ولادت و شهادت حضرت و اجرای فعالیت‌های عام‌المنفعه است.

رئیس اداره اوقاف لنگرود با اذعان به اینکه این وقف جدید در روستای سیگارود از توابع بخش کومله واقع‌شده است تصریح کرد: وقف مشارکتی یکی از طرح‌های نوین سازمان اوقاف برای هدایت سرمایه‌های خرد و تجمیع آن‌ها به‌منظور انجام کارهای بزرگ است.

پاکیزه گفت: در وقف مشارکتی افرادی با هر میزان تمکن مالی می‌توانند گرد هم آمده و با یک یا چند نیت مشخص، وقف جدیدی را ثبت کنند.

وی خاطرنشان کرد: مزیت وقف مشارکتی سهیم شدن افراد با هر مقدار توانایی مالی در پاداش عظیم سنت حسنه وقف، رسوخ و ترویج فرهنگ وقف در اقشار مختلف مردم و توسعه فرهنگ همدلی در آحاد جامعه و تغییر نگرش به مقوله وقف با توجه به نیازهای روز جامعه اسلامی است.

انتهای پیام/