ثبت وقف جدید با مشارکت ۱۱۰ واقف در لنگرود
ثبت وقف جدید با مشارکت ۱۱۰ واقف در لنگرود
رئیس اداره اوقاف لنگرود از ثبت وقف جدید با 10 خیر لنگرودی با نیت تبلیغ و ترویج سیره حضرت زهرا خبر داد.

رمضانعلی پاکیزه در گفت‌وگو با خبرنگار لنگرخبر با اشاره به ثبت وقف جدید در شهرستان لنگرود اظهار کرد: ۱۱۰ خیر لنگرودی در قالب وقف مشارکتی یک هزار متر زمین زراعی را با نیت تبلیغ و ترویج سیره حضرت زهرا (سلام‌الله‌علیها) وقف و ثبت کردند.

وی با بیان اینکه ارزش ریالی این موقوفه ۲۰۰ میلیون ریال برآورد شده است افزود: نیت این موقوفه تبلیغ و ترویج پیرامون حضرت زهرا (سلام‌الله‌علیه)، برگزاری مراسم ولادت و شهادت حضرت و اجرای فعالیت‌های عام‌المنفعه است.

رئیس اداره اوقاف لنگرود با اذعان به اینکه این وقف جدید در روستای سیگارود از توابع بخش کومله واقع‌شده است تصریح کرد: وقف مشارکتی یکی از طرح‌های نوین سازمان اوقاف برای هدایت سرمایه‌های خرد و تجمیع آن‌ها به‌منظور انجام کارهای بزرگ است.

پاکیزه گفت: در وقف مشارکتی افرادی با هر میزان تمکن مالی می‌توانند گرد هم آمده و با یک یا چند نیت مشخص، وقف جدیدی را ثبت کنند.

وی خاطرنشان کرد: مزیت وقف مشارکتی سهیم شدن افراد با هر مقدار توانایی مالی در پاداش عظیم سنت حسنه وقف، رسوخ و ترویج فرهنگ وقف در اقشار مختلف مردم و توسعه فرهنگ همدلی در آحاد جامعه و تغییر نگرش به مقوله وقف با توجه به نیازهای روز جامعه اسلامی است.

انتهای پیام/