رسانه دشمنان به دنبال گسترش فرهنگ دجال برای مقابله با اسلام و شیعه است
رسانه دشمنان به دنبال گسترش فرهنگ دجال برای مقابله با اسلام و شیعه است
امام‌جمعه لنگرود با بیان اینکه شیعیان باید خود را به‌روز کنند گفت: فرهنگ جدال در مقابله با جبهه حق قرار دارد و این فرهنگ نباید در جامعه منتشر شود و امروز رسانه دشمنان به دنبال گسترش فرهنگ دجال برای مقابله با اسلام و شیعه است.

به گزارش لنگرخبر، حجت‌الاسلام‌والمسلمین سید جواد سلیمانی در جمع خبرنگاران با تسلیت فرارسیدن سالروز شهادت یازدهمین دختر تابناک آسمان امامت و ولایت حضرت امام حسن عسکری (ع) اظهار کرد: دایره معرفت ما نسبت به امام یازدهم خیلی محدود است.

وی با اشاره به اینکه تلاش‌های امام حسن عسکری (ع) برای رفع شبهات بسیار برجسته بود افزود: امام حسن عسکری (ع) در آن پادگان نظامی و زندانی که حضور داشتند باتحمل سختی‌های فراوان با افکار مختلف مبارزه کردند.

امام‌جمعه لنگرود با بیان اینکه برجسته‌ترین کار امام حسن عسکری (ع) در دوران طاقت‌فرسای اسارت، بیرون کشیدن شیعه از گرداب فتنه و شبهات بود تصریح کرد: امام فرصت کافی را برای روشنگری در زندان نداشتند زیرا ظالمان حتی در زندان نیز از امام احساس خطر می‌کردند و به همین دلیل جاسوسانی را برای زیر نظر داشتن امام عسکری در زندان گماشته بودند.

سلیمانی با اشاره به اینکه کارهای امام عسکری برای آشنایی ما با سیره تربیتی ائمه بود گفت: امام حسن عسکری (ع) درشدت اختلاف‌ها شاگردانش را تربیت کرد که شیخ طوسی دراین‌باره گفته‌اند که تعداد شاگردان امام در حدود ۱۰۰ نفر بود.

وی با اذعان به اینکه امام حسن عسکری (ع) در ترویج نهضت شاگرد پروری تلاش‌های فراوانی کرد بیان کرد: امام همگان را به نویسندگی تشویق می‌کرد و در عصر خود به کسانی که نویسندگی می‌کردند علاقه زیادی داشت و کتاب‌های امام نیز معروف و بسیار آموزنده هستند اما به‌خوبی در جامعه منتشرنشده‌اند.

امام‌جمعه لنگرود با اشاره به اینکه علم ائمه درست به دست مردم نرسید افزود: اگر علم و دانش اهل‌بیت (ع) درست به دست ما می‌رسید باعث حل خیلی از مشکلات ما می‌شد و در دنیای امروز نیز که مشکلات زیاد شده بسیار راه گشا بودند.

سلیمانی با بیان اینکه دست‌های آلوده اجازه نداد علم امامت به‌درستی به دست ما برسد تصریح کرد: همین علم اندکی که از اهل‌بیت (ع) به دست ما رسیده جای شکر دارد و باعث حل بسیاری از مشکلات دنیای اسلام شده زیرا فرهنگ شهادت‌طلبی، مقاومت و حفظ ولایت از ائمه اطهار به دست ما رسیده است.

وی با اشاره به اینکه ازجمله اقدامات امام مبارزه با انحرافات بود بیان کرد: همیشه افرادی بودند که شخصیت امام را تخریب کنند اما امام به‌سختی با آن‌ها مبارزه کرد و نگذاشت جایگاه شیعه و امامت تخریب شود.

امام‌جمعه لنگرود با بیان اینکه شیعیان باید خود را به‌روز کنند گفت: فرهنگ جدال در مقابله با جبهه حق قرار دارد و این فرهنگ نباید در جامعه منتشر شود و امروز  رسانه دشمنان به دنبال گسترش فرهنگ دجال برای مقابله با اسلام و شیعه است و امام حسن عسکری (ع) به همین دلیل نسبت به فتنه‌های آخرالزمانی بدتر از دجال هشدار داده بود.

انتهای پیام/