رهاسازی یک راس گراز وحشی در لنگرود
رهاسازی یک راس گراز وحشی در لنگرود
رئیس اداره محیط زیست شهرستان لنگرود از رهاسازی یک راس گراز وحشی در لنگرود به دامان طبیعت خبر داد.

سید امین نجات در گفت‌وگو با خبرنگار لنگرخبر اظهار کرد: یک رأس گراز که به‌وسیله یکی از شهروندان دوستدار طبیعت  نگهداری شده بود به نیرو‌های یگان حفاظت محیط‌زیست این شهرستان تحویل داده شد.

وی گفت: نیرو‌های یگان حفاظت پس از بررسی وضعیت جسمی و اطمینان از سلامت حیوان در منطقه تحت حفاظت سازمان  محیط‌زیست و از زیستگاه‌های طبیعی استان در مجاورت تالاب انزلی رهاسازی کردند.

رئیس اداره حفاظت محیط‌زیست شهرستان لنگرود با بیان اینکه نسل این حیوان در شمال آفریقا و برخی نقاط اروپا منقرض‌شده است افزود: گراز یا خوک وحشی اوراسیا حیوان بومی بیشتر مناطق شمالی و مرکزی اروپا ازجمله کوه‌های اطلس در شمال آفریقا و بیشتر مناطق آسیا است.

نجات با اشاره به مصرف غذایی گرازها تصریح کرد: در ایران گراز بیشتر در باتلاق‌ها دیده می‌شود و هر چیزی را که قابل‌خوردن باشد را می‌خورد و از غذا‌های گیاهی مانند ریشه و ساقه و برگ و دانه‌های مختلف و غلات و حبوبات و میوه‌جات و غذا‌های حیوانی، چون انواع بی‌مهرگان همچون حشرات و لارو آن‌ها، کرم خاکی، حلزون و مهره‌دارانی، چون ماهی، جوندگان، قورباغه‌ها و مارمولک‌ها و لاشه حیوانات بزرگ تغذیه می‌کند.

وی با بیان اینکه این جانور به علت از بین رفتن صیادان و دشمنان طبیعی‌اش مانند پلنگ و خرس، در بیشتر مناطق ایران وجود دارد گفت: همه شهروندان در حفظ و نگهداری حیات‌وحش و محیط‌زیست کوشا باشند.

انتهای پیام/۸۴۰۰۸