مشارکت محیط‌زیست و زندان لنگرود جهت پاک‌سازی سنبل آبی در شهرستان لنگرود
مشارکت محیط‌زیست و زندان لنگرود جهت پاک‌سازی سنبل آبی در شهرستان لنگرود
رئیس اداره حفاظت محیط‌زیست شهرستان لنگرود با اشاره به مشارکت محیط‌زیست و زندان لنگرود جهت پاک‌سازی سنبل آبی در شهرستان لنگرود گفت: در ماه‌های اخیر مأمورین یگان حفاظت محیط‌زیست شهرستان لنگرود با همکاری اداره زندان‌ها حدود 70 درصد از 33 هکتار مناطق و گستره آبی را پاک‌سازی نموده‌اند.

سید امین نجات در گفت‌وگو با خبرنگار لنگرخبر با اشاره به  جلسه هماهنگی محیط‌زیست با اداره زندان‌ها جهت پاک‌سازی سنبل آبی در چمخاله اظهار کرد: در این جلسه پس از بحث و تبادل‌نظر پیرامون مخاطرات گیاه سنبل آبی و مکان‌های انتشار، نسبت به چگونگی عملیات اجرایی پاک‌سازی و همکاری نیروها تبادل‌نظر شد.

وی با بیان اینکه شهروندان از دست زدن و انتقال این گیاه پرهیز کنند افزود: گیاه سنبل آبی ازجمله گونه‌های مهاجم غیربومی است که با سرعت‌بالا در پهنه آبی تکثیر و با گسترش در مناطق مختلف، تهدیدی برای تنوع زیستی به شمار می‌آید.

رئیس اداره حفاظت محیط‌زیست شهرستان لنگرود گفت: در ماه‌های اخیر مأمورین یگان حفاظت محیط‌زیست شهرستان لنگرود با همکاری اداره زندان‌ها حدود ۷۰% از ۳۳ هکتار مناطق و گستره آبی را پاک‌سازی نموده‌اند.

نجات با اشاره به آغاز عملیات پاک‌سازی سنبل آبی بیان کرد: در شهریورماه امسال هم عملیات جمع‌آوری این گیاه مزاحم با همکاری پدافند غیرعامل گیلان، شهرداری لنگرود و چمخاله، هلال‌احمر، سپاه، اداره شیلات و فرماندهی یگان آبزیان آغاز شد که این گروه در این عملیات حدود پنج درصد این گیاه را پاک‌سازی کردند.

وی با بیان اینکه از بیست و هفتم شهریورماه تاکنون اداره حفاظت محیط‌زیست لنگرود با همکاری اداره زندان‌های استان و شهرستان لنگرود و با در اختیار گذاشتن چهار قایق توسط سپاه، عملیات پاک‌سازی را ادامه می‌دهد تصریح کرد: هم‌اکنون رودخانه رادارکومه با آوردن یک دستگاه سنبل روب از بندر انزلی به‌طور کامل جمع‌آوری و علاوه بر آن ۱۰ کیلومتر هم کناره‌های این رودخانه از وجود گیاه سنبل آبی پاک‌سازی‌شده است.

انتهای پیام/