برگزاری دوره آموزشی نجات در ارتفاع و عمق در مرکز آموزشی هلال‌احمر چاف لنگرود
برگزاری دوره آموزشی نجات در ارتفاع و عمق در مرکز آموزشی هلال‌احمر چاف لنگرود
مدیرعامل هلال‌احمر استان گیلان از برگزاری دوره آموزشی نجات در ارتفاع و عمق در چاف لنگرود با حضور  40 تن از نجات گران 8 استان کشور خبر داد.

مهدی ولی پور در جمع خبرنگاران با اشاره به برگزاری دوره آموزشی نجات در ارتفاع و عمق در چاف لنگرود اظهار کرد: ۴۰ تن از نجات گران ۸ استان در دوره آموزشی نجات در عمق و ارتفاع در مرکز آموزشی هلال‌احمر چاف لنگرود حضور داشتند.

وی با بیان این‌که نجات گران منتخب استان با شرکت در این دوره و پس از قبولی آزمون عملی در تیم‌های واکنش سریع و عملیاتی حضور می‌یابند افزود: این نجات گران در کلاس‌های عملی جستجو و نجات در عمق و انتقال در ارتفاع، رهاسازی در فضای معلق، صعود، خود حمایتی، دگر حمایتی، کار با قرقره و سه‌پایه نجات، انتقال مصدوم محبوس در فضای معلق، کارگاه‌های کشش فلاشینگ (افزایش نیروی نجات گر برای انتقال مصدوم) کارگاه تیرول (عبور به‌وسیله طناب از یک مانع به مانع دیگر) و کارگاه‌های کشش حضور می‌یابند.

مدیرعامل هلال‌احمر استان گیلان با اشاره به حضور استان‌های اردبیل، آذربایجان شرقی و غربی، زنجان، کردستان، البرز، زنجان و گیلان در این دوره تصریح کرد: نجات گران و امدادگران جمعیت هلال‌احمر به‌طور مستمر نیازمند بازآموزی و آموزش‌های به‌روز جهت حضور مؤثر در سوانح و حوادث می‌باشند.

ولی پور با بیان اینکه این دوره از ۲۴ آبان آغاز و در ۳۰ آبان به پایان رسید گفت: شرکت‌کنندگان پس از تست‌های مهارتی و جسمانی در پایان دوره و موفقیت در آزمون به‌عنوان اعضای تیم‌های عملیاتی استان‌های خود در حوادث حضور می‌یابند.

انتهای پیام/