انتخاب منطقی ترین راه برای عبور از تحریم‌ها/تحریم‌ها علیه ایران تازگی ندارد
انتخاب منطقی ترین راه برای عبور از تحریم‌ها/تحریم‌ها علیه ایران تازگی ندارد
نماینده مردم لنگرود و عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی گفت: برای گذر از گردنه سخت تحریم ها باید منطقی ترین راهکار ها در کشور انتخاب و اعمال شود.

به گزارش لنگرخبر، مهرداد لاهوتی در برنامه «بهارستان» رادیو اقتصاد اظهار کرد: تحریم یک بحث جدی است بنابراین برای مقابله با محدودیت‌ها و مشکلات تحریمی ضمن شناسایی آسیب‌ها باید راهکارهای مناسبی در این حوزه اتخاذ شود.

وی با بیان اینکه ایران پس از پیروزی انقلاب همواره با تحریم‌ها و محدودیت‌های بین‌المللی مواجه بوده و این تازگی ندارد افزود: برای بی اثر کردن تحریم‌ها در کشور همه باید پای‌کار باشند و در این مسیر تلاش کنند.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی گفت: خوشبختانه آسیب‌شناسی خوبی از سوی مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی در خصوص تحریم‌ها و محدودیت‌های بین‌المللی انجام‌شده است.

لاهوتی با بیان اینکه به‌طور کلی با توجه به بررسی‌های صورت گرفته ۹۰ درصد راهکارها برای کاهش این آسیب‌ها نیازی به تقنین ندارد بلکه نیازمند نظارت بیشتری است تصریح کرد: برای مقابله با تحریم‌ها امروز بیش از هر چیزی نیاز به یک فهم مشترک در تمامی ارکان و لایه های نظام است تا با انتخاب منطقی ترین راه بتوان آسیب‌های ناشی از تحریم‌ها را کاهش داد.

نماینده مردم لنگرود در بخش دیگری از سخنان خود ضمن اشاره به حجم یک هزار و ۷۰۰ هزار میلیارد تومانی نقدینگی در جامعه افزود: این نقدینگی هر روز در حال افزایش است.

وی با بیان اینکه نقدینگی موجود در جامعه هم می‌تواند نقطه قوت و هم یک آسیب جدی برای اقتصاد کشور باشد اظهار کرد: حجم بالای نقدینگی امروز به عنوان یک تهدید و آسیب در اقتصاد مملکت مطرح است.

لاهوتی با تاکید براینکه نقدینگی بالا در کشور باید با ریل‌گذاری مناسب به سمت نیازهای واقعی جامعه هدایت شود افزود: برای مثال تکمیل پروژه‌های نیمه تمام عمرانی امروز بیش از ۶۰۰ هزار میلیارد تومان اعتبار نیازمند است.

نماینده مردم لنگرود در مجلس شورای اسلامی گفت: بدون شک با برنامه‌ریزی و سیاست‌گذاری مناسب در راستای جذب نقدینگی موجود در جامعه می‌توان بخش عمده‌ای از این پروژه‌ها را تکمیل و به بهره‌برداری رساند.

انتهای پیام/