اسلام دین آبرو بردن انسان‌ها نیست
اسلام دین آبرو بردن انسان‌ها نیست
مدیر سابق حوزه علمیه امام باقر تهران با تاکید بر اینکه دین اسلام دین آبرو بردن انسان‌ها نیست گفت: عزت و آبروی انسان در دین اسلام بسیار حائز اهمیت است و دین هیچ وقت حاضر به بردن آبروی انسان نیست‌.

به گزارش لنگرخبر، حجت‌الاسلام‌والمسلمین مسعود تاج لنگرودی شامگاه شنبه در مراسم‌ میلاد پیامبر اکرم (ص) و امام‌ صادق (ع) در هیئت سیدالشهدا در حسینیه شهیدان منفرد این شهر اظهار کرد: در میان مخلوقات و موجودات جهان هیچ‌کسی و چیزی به گردپای پیامبر نمی‌رسد و صحبت کردن درباره چنین شخصیتی سخت است.

وی با بیان اینکه بهترین شناسنامه و معرف پیامبر اکرم قران کریم‌ است افزود: هرکسی که می‌خواهد به اعلا برسد باید پیامبر را اسوه خود قرار دهد کاری که متاسفانه ما به آن توجه نمی‌کنیم.

مدیر سابق حوزه علمیه امام باقر تهران با بیان اینکه باید تلاش کنیم تا خصوصیات خود را به پیامبر شبیه کنیم گفت: گمان بد یا خوب، فال بد زدن و حسد سه موضوعی است که همه به آن مبتلا هستیم ولی پیامبر فرمودند برای هر کدام دستوری است که از آن‌ها می‌توان دور شد.

تاج لنگرودی با تاکید بر اینکه دین اسلام دین آبرو بردن انسان‌ها نیست بیان کرد: عزت و آبروی انسان در دین اسلام بسیار حائز اهمیت است و دین هیچ وقت حاضر به بردن آبروی انسان نیست‌.

استاد حوزه علمیه و دانشگاه با بیان اینکه پیامبر مجموعه اخلاق و فضائل است گفت: پیامبر همواره از فضایل زشت افراد چشم‌پوشی می‌کرد و اقدامات خوب افراد را بر سر زبان‌ها می‌انداخت که همین اقدام پیامبر باعث شد تا افراد بسیاری به دین اسلام مشرف شوند.

انتهای پیام/