اعتراض به هنجارشکنی در شهرستان لنگرود + متن بیانیه
اعتراض به هنجارشکنی در شهرستان لنگرود + متن بیانیه
تعدادی از اقشار و فعالان فرهنگی اجتماعی در رابطه با ضرب و شتم ضابطین قضایی بیانیه مشترکی را صادر کردند.

به گزارش لنگرخبر، قانون در هر کشوری فصل الخطاب آن کشور است و نوع برخورد با قانون‌شکنان و هنجارشکنان به‌صراحت بیان‌شده است.

هر عضو یک جامعه با تکیه‌ بر همین قانون هنجارشکنی را نمی‌پذیرد و به همین منظور و در راستای جلوگیری از همه‌گیر شدن و آلوده شدن جامعه از ناهنجاری اقدام به تذکر لسانی می‌کند.

در صورت رعایت شرایط و ضوابط تذکر لسانی، قطعاً استقبال و حمایت مردم از این امر، موجبات جامعه‌ای پویا، سالم و آباد را فراهم کرده و در صورت عدم پذیرش عمومی این فرضیه فروع دین، جامعه به سمت قبح شکنی و ترویج غیرمستقیم ناهنجاری‌های اجتماعی و مدنی می‌رود.

پنج‌شنبه هفته گذشته تعدادی از ضابطین قضایی در حین فعالیت خود توسط تعدادی از افراد مورد ضرب و شتم قرار گرفتند.

ضابطین قضایی به چند خانم که کشف حجاب کرده بودند تذکر دادند ولی ماجرا فقط به این تذکر منجر نشد و چند نفر دیگر به خانم‌ها اضافه شدند که منجر به درگیری شدیدی شد.

البته افراد ضابط باید شرایط انجام این مسئولیت را رعایت و همه شهروندان در‌ هر لباسی باید به قوانین و شرع احترام بگذارند که موضوع این درگیری و ضرب و شتم توسط مسئولین ذی‌ربط در حال بررسی و مورد تجزیه است.

تعدادی از اقشار و فعالان فرهنگی اجتماعی در این رابطه بیانیه مشترکی را صادر کردند که می‌توانید تصویر متن کامل بیانیه را در زیر مشاهده کنید.