لزوم آموزش تربیتی چهره به چهره معلمان و مربیان با دانش‌آموزان
لزوم آموزش تربیتی چهره به چهره معلمان و مربیان با دانش‌آموزان
مدیر کل آموزش‌وپرورش استان گیلان با اشاره به لزوم آموزش تربیتی چهره به چهره معلمان و مربیان با دانش‌آموزان گفت: یکی از مشکلات موجود میزان خودکشی افراد است که جامعه شناسان یکی از دلائل بارز آن را دوری از افراد و عدم انسجام با جامعه میدانند.

به گزارش لنگرخبر، نادر جهان‌آرای عصر امروز در کارگاه آموزشی طرح مراقبت اجتماعی دانش‌آموزان در سالن مجتمع رفاهی کارگران چمخاله این شهرستان با بیان اینکه برخی کج اندیشان داخلی و خارجی مشکلاتی را متوجه دولت و نظام کرده اظهار کرد: امیدواریم نظام مانند چهار دهه گذشته از این گرنه سخت عبور کند و به قله برسد.

وی با بیان اینکه در اوایل انقلاب آسیب‌های اجتماعی در مدارس مانند امروز گسترده نبود افزود: در حال حاضر عوامل مختلفی منجر به بروز و ظهور آسیب‌های اجتماعی می‌شود که باید درست و دقیق بررسی شود.

مدیر کل آموزش‌وپرورش استان گیلان با اذعان به اینکه برخی از رفتارها شاید از نظر ما خوب باشد ولی ممکن است با ذائقه دیگران خوشایند باشد گفت: حساسیت برای جلوگیری از افزایش ناهنجاری‌های اجتماعی به خاطر جلوگیری از افزایش آن‌ها است که آموزش‌وپرورش با همکاری دیگر ادارات در حال انجام برنامه‌هایی در این زمینه است.

جهان آرای با بیان اینکه گیلان ۳.۲ دهم جمعیت کل کشور را دارا است خاطرنشان کرد: میزان جمعیت دانش آموزان در گیلان ۲.۸ دهم است که ۴ دهم کاهش داریم که باید به ۳.۲ دهم برسد.

وی با اذعان به اینکه افزایش سریع رشد جمعیت باعث ایجاد آسیب‌های اجتماعی زیادی می‌شود تصریح کرد: بر اساس بررسی‌های انجام‌گرفته، میزان آسیب‌های فردی و اجتماعی در شهرستان لنگرود به دلیل پراکندگی و فراوانی زیاد است که این شهرستان در سال جاری به طرح نماد اضافه شد.

مدیر کل آموزش‌وپرورش گیلان با اشاره به لزوم آموزش تربیتی چهره به چهره معلمان و مربیان با دانش‌آموزان بیان کرد: یکی از مشکلات موجود میزان خودکشی افراد است که جامعه شناسان یکی از دلائل بارز آن را دوری از افراد و عدم انسجام با جامعه میدانند.

جهان‌آرای با بیان اینکه خودکشی فقط دلیل اقتصادی ندارد گفت: مشاوران و مدیران مدارس باید رابطه بیشتر و بهتری با دانش آموزان داشته باشند.

وی با بیان اینکه آمار ترک تحصیل در دوره‌ای به دلیل عدم مراقبت زیاد بوده افزود: بخش عمده‌ای از مجرمان افرادی هستند که از مدارس ترک تحصیل کردند و هیچ مراقبتی روی آنان صورت نگرفت و به سمت بدی سوق پیدا کرد.

معاون تربیت‌بدنی و سلامت اداره کل آموزش‌وپرورش گیلان نیز با بیان اینکه طرح نماد یکی از مهم‌ترین طرح‌های آموزش‌وپرورش است اظهار کرد: در سال ۹۴ ائتلاف بین ۹ دستگاه منجر به تشکیل این طرح شد که در سال جاری به ۱۶ دستگاه رسیده است.

سید امیر فر حسینی بیان اینکه تقویت عوامل محافظت‌کننده و کاهش عوامل مخاطره‌آمیز از اهداف اجرای این طرح است گفت: تا سال ۱۴۰۰ قرار است این طرح در تمامی مدارس کشور برگزار شود که نشان از توجه و دقت نظر دولت و آموزش‌وپرورش برای تربیت دانش آموزان دارد.

وی با اشاره به اجرای طرح آزمایشی در مدارس شفت و رشت در سال گذشته افزود: در سال جاری نیز مدارس لنگرود به این‌ طرح اضافه شد و تلاش میکنیم اجرا و آموزش‌های طرح نماد برای پویایی نوجوانان و جوانان ارزشمند باشد.

انتهای پیام/