ارسال پرونده فروشنده پرندگان وحشی به مرجع قضایی
ارسال پرونده فروشنده پرندگان وحشی به مرجع قضایی
اداره حفاظت محیط‌زیست شهرستان لنگرود پرونده یک فروشنده به جرم عرضه و فروش پرندگان وحشی شکار شده را به مرجع قضایی ارسال کرد.

سید امین نجات در گفت‌وگو با خبرنگار لنگرخبر با اشاره به پایش مستمر بازار لنگرود اظهار کرد: مأمورین پاسگاه محیط‌بانی چاف و چمخاله به همراه کارشناسان اداره حفاظت محیط‌زیست طبق پایش و بازدیدهای مستمر، بازار ماهی‌فروشان شهرستان را تحت نظر دارند.

وی با بیان اینکه متأسفانه برخی از افراد مبادرت به حمل، عرضه و فروش پرندگان می‌نمایند که با برخورد قانونی مأموران اجرایی مواجه خواهند شد افزود: حمل، عرضه و فروش جانوران وحشی جرم بوده و قانون‌گذار مجازات حبس و جزای نقدی را برای جرم مذکور پیش‌بینی نموده است

رئیس اداره حفاظت محیط‌زیست لنگرود با اشاره به تحویل فروشنده پرندگان در لنگرود به مراجع قضایی تصریح کرد: متهم پرونده در بازار لنگرود، مبادرت به عرضه و فروش پرندگان شکار شده نموده بود که با توجه به جرم بودن فعل ارتکابی با همکاری مأمورین کلانتری محل، متهم بازداشت و به مرجع قضایی معرفی گردید.

نجات با بیان اذعان به این اداره با هرگونه عرضه و فروش پرندگان وحشی برخورد قاطع می‌کند بیان کرد: از همکاری نیروی انتظامی شهرستان در اعمال قانون در زمینه فروش، حمل و عرضه پرندگان وحشی تشکر می‌کنم.

وی با بیان اینکه مجازات حمل، عرضه و فروش جانوران وحشی تا ۶ ماه حبس بوده گفت: چنانچه پرندگان در معرض فروش از نوع پرندگان شکاری باشند مجازات نقدی تا یک‌صد و بیست میلیون ریال به همراه مجازات حبس تا سه سال خواهد بود.

انتهای پیام/