در شرایط سخت اقتصادی و با تحریم‌های بی‌شرمانه ‌پشت‌میزنشینی جواب نمی‌دهد
در شرایط سخت اقتصادی و با تحریم‌های بی‌شرمانه ‌پشت‌میزنشینی جواب نمی‌دهد
گروه استان‌ها ــ معاون عمران، توسعه شهری و روستایی وزارت کشور با بیان اینکه خراسان جنوبی پایتخت علم، فرهنگ و تمدن است گفت: در شرایط سخت اقتصادی و با تحریم‌های بی‌شرمانه امروز پشت‌میزنشینی جواب نمی‌دهد.

به گزارش لنگرخبر، مهدی جمالی‌نژاد صبح امروز در شورای اداری استان و مراسم تکریم و معارفه استاندار خراسان جنوبی اظهار داشت: امروز چندین استاندار مختلف در استان‌ها معرفی می‌شوند و مراسم تکریم و معارفه آنان برگزار می‌شود.

وی با بیان اینکه خراسان جنوبی استانی پر رمز و راز و اسطوره‌ای نامگذاری شده است افزود: امید است در چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی شاهد شکوفایی و توسعه بیشتر این استان باشیم.

معاون عمران، توسعه شهری و روستایی وزارت کشور بیان کرد: تاکنون به استان‌های مختلفی سفر کرده‌ام اما وقتی به استان‌های مرزی می‌رویم حس غرور به انسان دست می‌دهد همچنین حس تعلق دائم‌الوصل مردم به خاک کشور و ایستادگی پای تمدن دیرپای آنان برای ما ارزشمند است.

جمالی‌نژاد گفت: چیزی که در این استان‌ها همیشه خود را به‌خوبی نشان می‌دهد و پررنگ است اقتدار این استان‌ها است که تداعی می‌شود و وقتی بحث امنیت مطرح می‌شود به‌عنوان یکی از شاخص‌های بسیار مهم کشور به‌شمار می‌آید.

وی با ابراز اینکه برای اندازه‌گیری شاخص اقتدار سه قدرت نیاز است یادآور شد: یکی از این قدرت‌ها، قدرت خدادادی منابع طبیعی، جمعیت، فرهنگ، منابع زیرزمینی، نیروی انسانی و غیره است.

معاون عمران، توسعه شهری و روستایی وزارت کشور دومین قدرت را قدرت اکتسابی عنوان کرد و اظهار داشت: در مورد کشورها مؤلفه‌هایی است که در زمینه تلاش و تلاشگری به‌وجود می‌آید و بحث انرژی‌های نو، قدرت هسته‌ای، قدرت موشکی و توان سایبری از جمله موارد این قدرت است.

جمالی‌نژاد با تصریح به اینکه نه قدرت‌های خدادادی و نه قدرت‌های اکتسابی هیچ‌ کدام به‌تنهایی نمی‌توانند این اقتدار را ایجاد کنند خاطرنشان کرد: اگر نام ایران در جهان می‌درخشد این دو قدرت به‌تنهایی نبوده بلکه چیزی که اقتدار کشور را رقم زده و ۴۰ سال پابرجا و استوار نگه داشته قدرت گفتمانی است که حضرت امام(ره) برای ما به‌ارمغان آورده است.

وی با تأکید به اینکه قدرت استکبارستیزی و نه شرقی و نه غربی جمهوری اسلامی توانسته است کشور را ۴۰ سال به‌عنوان یک بازیگر اصلی نشان دهد افزود: این قدرت را در نقاط مرزی و استان‌های مرزی کشور بیشتر حس و درک می‌کنیم.

معاون عمران، توسعه شهری و روستایی وزارت کشور بیان کرد: بعضی از مناطق، منابع خدادادی و اکتسابی بیشتری دارند اما این گفتمان در استان‌های مرزی بسیار قوی است که مایه مباهات است و درست است تاکنون فراز و نشیب‌ها زیاد بوده اما روز به روز این اقتدار خود را بیشتر نشان داده است.

جمالی‌نژاد خاطرنشان کرد: در شرایط سخت اقتصادی و با تحریم‌های بی‌شرمانه امروز پشت‌میزنشینی جواب نمی‌دهد بلکه به مدیران شبانه‌روزی که زندگی خود را وقف کنند، نیاز داریم.

وی با بیان اینکه امید است با حضور استاندار جدید قطار پروژه‌های شرق بیشتر حرکت کند و توسعه استان دنبال شود گفت: از استاندار تقاضا دارم از همه ظرفیت‌های استانی استفاده و در همه حوزه‌ها ورود پیدا کند و از همه ظرفیت‌های استان و همه جریان‌های سیاسی استفاده کند.

معاون عمران، توسعه شهری و روستایی وزارت کشور با ابراز اینکه همدلی، رفاقت و صمیمیت لازمه کار است اظهار داشت: برنامه‌ریزی بسیار مهم است بنابراین برنامه‌ریزی در جهت تسریع و تکریم و تذهیب کار مردم باید مدنظر قرار گیرد.

جمالی‌نژاد اضافه کرد: در دهه ۶۰ با وجود زیرساخت‌های بسیار کم اعتماد مردم را بیشتر داشتیم اما متأسفانه امروز اعتماد مردم را کم داریم بنابراین استدعای من این است که مدیران ساده‌زیستی را سرلوحه کار خود قرار دهند.

وی تصریح کرد: استفاده از قابلیت و ظرفیت دانشگاه‌ها باید مدنظر باشد چراکه این استان قابلیت‌های دانشگاهی زیادی دارد که افتخار بزرگی برای کشور است.

معاون عمران، توسعه شهری و روستایی وزارت کشور با بیان اینکه تقویت و توسعه شوراهای شهر و روستا مهم است یادآور شد: توجه به روستا باید مورد توجه قرار گیرد چون روستاها بسیار مظلوم و محروم هستند.

جمالی‌نژاد با تصریح به اینکه برای شهری که سومین فرودگاه راهبری کشور را دارد این درست نیست که پرواز بسیار محدود داشته باشد گفت: امید است همیشه عدالت حاکم بر تصمیمات ما باشد و اخلاص و پایداری منش دقت و سرعت عمل ما باشد.

انتهای پیام/