لزوم همکاری همه افراد جامعه برای مشارکت اجتماعی بهتر با معلولین
لزوم همکاری همه افراد جامعه برای مشارکت اجتماعی بهتر با معلولین
رئیس اداره بهزیستی لنگرود با اشاره به لزوم همکاری همه افراد جامعه برای مشارکت اجتماعی بهتر با معلولین گفت: نخستین گام برای ایجاد فرصت های برابر اجتماعی برای معلولین، مناسب‌سازی و در دسترس‌پذیری اماکن عمومی و فضاهای شهری است. 

به گزارش لنگرخبر، هم‌زمان با ۱۲ آذر برابر با سوم‌ دسامبر روز جهانی معلولین همایش بزرگداشت روز جهانی معلولین در سالن زینبیه شهرستان لنگرود برگزار شد.

رئیس اداره بهزیستی لنگرود در این مراسم اظهار کرد: هرساله ۱۲ آذر در سطح دنیا به‌عنوان روز جهانی معلولین گرامی داشته می‌شود و این روز فرصتی است که همه مسئولین و همه اقشار، زمینه مشارکت بیشتر اجتماعی را برای افراد دارای معلولیت که ۱۰ درصد جمعیت جهان را تشکیل می‌دهند و بزرگ‌ترین اقلیت هر جامعه‌ای هستند فراهم آورند.

پیمان محمدی پور با اشاره به لزوم همکاری همه افراد جامعه برای مشارکت اجتماعی بهتر با معلولین افزود: نخستین گام برای ایجاد فرصت های برابر اجتماعی برای معلولین، مناسب‌سازی و در دسترس‌پذیری اماکن عمومی و فضاهای شهری است.

وی با اشاره به شعار امسال روز جهانی معلولین با عنوان “توانمندسازی افراد دارای معلولیت و حصول اطمینان از فراگیر سازی و برابری” گفت: تمام تلاش خود را برای ایجاد فرصت های برابر اجتماعی برای افراد دارای معلولیت به کارخواهیم کرد.

رئیس اداره بهزیستی با اشاره به تصویب و ابلاغ قانون جامع حمایت از معلولین تصریح کرد: اجرای قانون جامع حمایت از معلولین از خواسته‌های معقول و به‌حق جامعه معلولین است و مسئولین ارشد شهرستان و به‌ویژه نماینده مجلس تمام تلاش خود را در جهت اجرای این قانون به کار خواهند گرفت.

محمدی پور با بیان اینکه تعداد افراد دارای معلولیت تحت پوشش اداره بهزیستی شهرستان لنگرود ۳۲۰۰ نفر است گفت: هم‌اکنون ۲۷۰۰ نفر از خدمات حمایتی مستمر بهره‌مند هستند.

در این مراسم بخشدار مرکزی و روسای ادارات شهرستان، اعضای شورای شهر، خیرین و معتمدین، مدیران، کارشناسان و مددکاران مجتمع‌ها و مراکز تحت نظارت بهزیستی و جمع کثیری از توان‌خواهان و خانواده‌های آنان حضور داشتند.