لزوم اطلاع‌رسانی و ارائه گزارش عملکرد دستگاه‌های دولتی به مردم/ساختمان ستاد جوانان باید در اختیار جوانان قرار گیرد
لزوم اطلاع‌رسانی و ارائه گزارش عملکرد دستگاه‌های دولتی به مردم/ساختمان ستاد جوانان باید در اختیار جوانان قرار گیرد
در جلسه کارگروه ارتقا وضعیت امور اجتماعی و ساماندهی امور جوانان به لزوم اطلاع‌رسانی و ارائه گزارش عملکرد دستگاه‌های دولتی به مردم تأکید شد.

به گزارش لنگرخبر، سرپرست فرمانداری لنگرود امروز‌ در جلسه کمیته ساماندهی متکدیان، کارگروه ارتقا وضعیت امور اجتماعی، فرهنگی و سلامت و ساماندهی امور جوانان شهرستان در سالن اجتماعات این فرمانداری با بیان اینکه مردم همیشه در کنار مسؤولین هستند اظهار کرد: همیشه باید در جلسات از شهدا، امام شهدا و رهبر انقلاب یاد کنیم که برای به ثمر نشستن و ماندگاری انقلاب جان‌فشانی کردند و امروز در آرامش به سر می‌بریم.

وی با بیان اینکه تلاش می‌کنیم جلسات از متکلم وحده خارج شود گفت: باید در جلسات از نظرات همه استفاده شود تا بهترین تصمیم گرفته شود و امروز زمان آزمون‌وخطا نیست و با توجه به شرایط حاضر بهترین عمل را انجام دهیم.

محمد رنجبر با اشاره به لزوم اطلاع‌رسانی و ارائه گزارش عملکرد دستگاه‌های دولتی به مردم بیان‌ کرد: اقدامات بزرگ و خوبی توسط ادارات در حال انجام است ولی به دلیل عدم وجود اطلاع‌رسانی درست و به‌موقع، مردم از همه خدمات باخبر نیستند که این مهم باید تقویت شود.

سرپرست فرمانداری لنگرود با بیان اینکه حاشیه‌نشینی یکی از مشکلاتی است که اکثر کشورها با آن مواجه هستند افزود: اکثر جرم‌ها، مشکلات و غیره به دلیل عدم توجه به خانواده‌ها است و ممکن است ارگان‌ها به دلایلی نتوانند به‌خوبی به حاشیه شهرها برسند که طبیعتاً مشکلاتی ایجاد می‌شود.

وی با اشاره به عدم توجه مناسب به روستاها خاطرنشان کرد: اگر به روستاها توجه کافی شود افراد محلی نیازی نمی‌بینند که به شهر مهاجرت کنند و یکی از مسائل مهم در شهرستان لنگرود توجه به روستاها است.

رنجبر با بیان اینکه دورافتاده‌ترین روستای لنگرود از زیرساخت‌های زیربنایی برخوردار است گفت: شهرداران نیز باید به حاشیه شهرها توجه کنند تا افراد حاشیه‌نشین نیز طمع شیرین زندگی را بچشند که در این زمینه شهرداری و شورای شهر لنگرود توجه ویژه به مناطق حاشیه‌ای داشته‌اند و کارهای در حال انجام است‌.

سرپرست فرمانداری لنگرود با بیان اینکه باید راه ورود به حاشیه‌نشینی باید و کنترل شود تصریح کرد: اقدامات فرهنگی، اجتماعی و ورزشی در محلات حاشیه‌نشین می‌تواند باعث شادابی و نشاط در بین افراد شود که این شادابی موجب جلوگیری از بسیاری از ناهنجاری‌های اجتماعی می‌شود.

ایجاد اشتغال ۶۷۷ نفر به‌صورت مستقیم با پرداخت تسهیلات اشتغال روستایی و فراگیر

معاون برنامه‌ریزی و امور عمرانی فرمانداری لنگرود نیز با بیان اینکه دولت در راستای رفع مشکلات بیکاری، لایحه‌ای را در سال ۱۳۹۵ تنظیم و بودجه آن از صندوق توسعه ملی تأمین شد اظهار کرد: میزان تسهیلات در نظر گرفته‌شده برای پرداخت اشتغال روستایی ۱۵ میلیارد تومان بود که به دلیل درخواست متقاضیان و طرح‌های خوب، میزان پرداخت تسهیلات روستایی به بیش از ۲۶ میلیارد تومان رسید.

فرامرز مصطفوی با بیان اینکه برای اشتغال روستایی ۲۵۱ پرونده تکمیل و منجر به پرداخت تسهیلات شد گفت: درمجموع ایجاد اشتغال فراگیر و روستایی و پرداخت تسهیلات به آنان، ۶۷۷ نفر به‌صورت مستقیم مشغول به کار شدند.

وی با بیان اینکه اکثر متقاضیان دریافت تسهیلات اشتغال روستایی جوانان هستند افزود: در حوزه اشتغال فراگیر بعد از بررسی تقاضای مختلف، ۹ پرونده تکمیل و منجر به پرداخت تسهیلات شد که جمع پرداختی به این تعداد پرونده ۱۱ میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان است.

لزوم بازپس‌گیری ساختمان مربوط به ستاد جوانان

رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان لنگرود نیز با بیان اینکه باید در حوزه جوانان کارگروه تخصصی ایجاد شود اطهار کرد: مصوبه جلسات گذشته ستاد ساماندهی جوانان به ادارات متولی برای ارائه گزارش و پاسخ ارسال شد ولی تاکنون جوابی در این زمینه داده نشده است‌.

ناصر شهدی با اشاره به لزوم بازپس‌گیری ساختمان مربوط به ستاد جوانان گفت: در حال حاضر ساختمانی که مربوط به ستاد جوانان است در اختیار چند نهاد و اداره دیگر است که طبق مصوبات قبلی باید به حالت اصلی خود برگردد تا جوانان از آن استفاده کنند.

اجرای طرح شهید بهنام محمدی در مدارس

مدیر آموزش‌وپرورش لنگرود نیز با اشاره به اجرای طرح شهید بهنام محمدی در مدارس اظهار کرد: این طرح باهدف آشنا کردن نوجوانان و جوانان با مساجد و فرهنگ و معارف اسلامی در ۵ مدرسه لنگرود با همکاری سپاه در حال انجام است.

جمشید بائوج لاهوتی با بیان اینکه این طرح در سه محور مدرسه، مسجد و خانه باهدف تربیت دانش‌آموزان مؤمن، انقلابی و متدین اجرا می‌شود گفت: در مرحله نخست طرح مذکور به دنبال معرفی طرح به دانش‌آموزان از طریق شناسایی چهره به چهره و ارتباط‌گیری با برگزاری مسابقات و اردوهای علمی هستیم.

دلائل حاشیه‌نشینی باید بررسی شود

رئیس اداره بهزیستی لنگرود نیز با بیان اینکه حاشیه‌نشینی فقط ساختار فیزیکی نیست اظهار کرد: طی آمار جمع‌آوری‌شده توسط کارشناسان این اداره در سال، ۹۶ بیش از ۵۰ درصد تماس به بخش اورژانس اجتماعی از مناطق حاشیه‌نشین بود.

پیمان محمدی پور با بیان اینکه دلائل حاشیه‌نشینی باید بررسی شود گفت: کارشناسان اورژانس اجتماعی لنگرود در هرروز دریکی از مناطق حاشیه‌نشین شهر حضور دارند و در حوزه فعالیت خودکاره‌ای زیادی را در راستای پیشگیری از ناهنجاری اجتماعی انجام می‌دهند.

انتهای پیام/