به دنبال تکمیل زیرساخت‌های ورزشی شهرستان هستیم/نیاز به اعتبار یک‌میلیاردی برای ترمیم زمین فوتبال چمن مصنوعی لنگرود
به دنبال تکمیل زیرساخت‌های ورزشی شهرستان هستیم/نیاز به اعتبار یک‌میلیاردی برای ترمیم زمین فوتبال چمن مصنوعی لنگرود
در جلسه بررسی مسائل و مشکلات فوتبال لنگرود نسبت به تکمیل و ترمیم زیرساخت‌های ورزشی شهرستان تأکید و به لزوم دسته‌بندی مشکلات فوتبال شهرستان اشاره شد.

به گزارش لنگرخبر، نماینده مردم لنگرود در مجلس شورای اسلامی عصر روز پنج‌شنبه در جلسه بررسی مسائل و مشکلات فوتبال شهرستان در سالن اجتماعات فرمانداری لنگرود با بیان اینکه برای حل مشکلات فوتبال و ورزش شهرستان تلاش خود را در حد توان انجام می‌دهم اظهار کرد: ترکیبی از افراد فوتبالی تشکیل و موارد مختلف بررسی و تفکیک شود و از این طریق بهتر می‌توان نیازمندی‌ها را احصا کرد.

وی با بیان اینکه در شهرستان به دنبال تکمیل زیرساخت‌های ورزشی هستیم گفت: در حال حاضر چهار سالن ورزشی در شهرستان در حال احداث است که هرکدام پیشرفت‌هایی دارد.

 

اختصاص ۱۰ هکتار زمین برای اختصاص به ورزش

مهرداد لاهوتی با بیان اینکه دستور اختصاص ۱۰ هکتار زمین برای اختصاص به ورزش را گرفته‌ام افزود: در این زمین فعالیت‌های مختلف ورزشی پیش‌بینی‌شده است که می‌تواند پتانسیل بالایی حتی برای میزبانی و فعالیت‌های ورزشی در شرق گیلان باشد.

نماینده مردم لنگرود در مجلس شورای اسلامی با اشاره به نحوه اداره کردن تیم‌ها بیان کرد: امروزه دیگر نگاه حمایت دولتی از تیم‌ها وجود ندارد و چند سالی است که صحبت از واگذاری دو تیم پرسپولیس و استقلال به بخش خصوصی است که مراحل آن در حال انجام است.

وی با بیان اینکه اگر پشتیبان خوبی برای تیم‌ها وجود نداشته نباشد شانس ماندگاری تیم نیز کمتر می‌شود گفت: پشتیبان‌ها نیز وقتی حمایت از تیمی را بر عهده می‌گیرند توقع دارند نفعی به آنان برسد و این طبیعی است تا بتواند کالا یا محصول خود را معرفی کند.

لاهوتی با تأکید بر استمرار جلسات با هیئت‌های ورزشی و بررسی مسائل و مشکلات گفت: شهرداری‌ها به دلیل کمبود منابع مالی توان اداره تیم‌ها در رده‌های بالا را ندارند ولی می‌توان با حمایت از شهرداری، از تیم‌ها در رده‌های پایه حمایت اندکی کرد ولی باید برای ادامه کار ورزش‌ها به دنبال پشتیبان قوی‌ای بود.

لنگرود در حوزه‌های مختلف ورزشی مدعی است

سرپرست فرمانداری لنگرود نیز با بیان اینکه باید علت‌ها و کم‌وکاستی‌های ورزش فوتبال بررسی و اولویت‌بندی شود اظهار کرد: بدون اولویت‌بندی مشکلات نمی‌توان کار درستی را انجام داد و کارهای پراکنده نیز به ثمر نخواهد نشست.

وی با تأکید بر ایجاد همدلی و همگرایی گفت: یکی از مؤلفه‌های ورزش همدلی و یکپارچگی است که یک تیم و گروه را می‌تواند به اوج خود برساند و با تک‌روی کارها ابتر می‌ماند.

محمد رنجبر با بیان اینکه لنگرود در حوزه‌های مختلف ورزشی مدعی است افزود: لنگرود صاحب ورزشکاران مطرحی در حوزه‌های مختلف در اکثر دوره‌ها است که این نشان از پتانسیل بالای این شهرستان در عرصه ورزشی است.

نیاز به اعتبار یک‌میلیاردی برای ترمیم زمین فوتبال چمن مصنوعی لنگرود

رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان لنگرود نیز با بیان اینکه لنگرود از پتانسیل بالایی ازنظر نیروی انسانی در رشته‌های مختلف ورزشی دارد اظهار کرد: وضعیت زمین فوتبال چمن مصنوعی لنگرود اصلاً مناسب نیست و برای ترمیم آن حدود یک‌صد میلیون تومان اعتبار لازم است.

وی با اشاره به وضعیت اسفناک زمین تختی لنگرود گفت: این زمین می‌تواند به چمن مصنوعی تبدیل شود تا بخشی از تمرینات و فعالیت‌های ورزشی در این‌ زمین انجام گیرد و فشار از روی زمین ۲۲ بهمن لنگرود برداشته شود.

ناصر شهدی با بیان اینکه پشتیبان در ورزش حرف اول را می‌زند افزود: پتانسیل بالایی ازنظر تیم‌های قدرتمند و افراد مطرح در شهرستان وجود دارد ولی به دلیل عدم‌حمایت از بخش دولتی و خصوصی با مشکلات بزرگی مواجه هستیم.

لنگرود ظرفیت فوتبال ساحلی را دارد

رئیس هیئت فوتبال شهرستان لنگرود نیز با اشاره به عملکرد ۶ ماهه این هیئت اظهار کرد: برگزاری فستیوال زیر ۱۲ سال فوتبال استان گیلان به میزبانی لنگرود، برگزاری مسابقات فوتبال ساحلی در ساحل چمخاله، میزبانی مسابقات فوتسال زیر ۱۴ سال گیلان به میزبانی لنگرود در سالن ۲۲ بهمن و نائب قهرمانی تیم فوتسال قایقران لنگرود در این مسابقات و برگزاری دوره مربیگری درجه C و دوره ارتقا درجه داوری از یک به ملی ازجمله برنامه‌های هیئت فوتبال در چند ماه گذشته بود.

وی با بیان اینکه فوتبال کارگروهی است و به‌تنهایی نمی‌شود اقدامی کرد گفت: درزمانی لنگرود قطب سوم فوتبال استان بود ولی امروز آن نشاط و شادابی گذشته خود را ندارد.

اسفندیار فهیمی با اشاره به کمبود امکانات در زمین فوتبال لنگرود بیان کرد: یکی از مشکلات اصلی این زمین عدم وجود دکل نور مناسب است و پیست دور زمین و جایگاه تماشاگران از دیگر مشکلات زمین است.

رئیس هیئت فوتبال لنگرود با بیان اینکه حدود هشت سال پیش چمن مصنوعی زمین فوتبال لنگرود نصب شد افزود: از زمان افتتاح این چمن مصنوعی تاکنون هیچ مراقبتی از چمن زمین نشده و سفره آن پاره شده است و روزبه‌روز کیفیت خود را از دست می‌دهد که باید به آن توجه شود.

وی با بیان اینکه لنگرود ظرفیت فوتبال ساحلی را دارد خاطرنشان کرد: برخی فکر می‌کنند که زمین ساحلی حتماً باید در ساحل باشد ولی بسیاری از تیم‌های فوتسال لیگ برتری فاقد دریا و ساحل هستند و زمینی را برای این فعالیت ورزشی تخصیص دادند.

فهیمی با بیان اینکه چند نقطه از شهرستان برای زمین فوتبال ساحلی شناسایی‌شده است گفت: مکان‌های شناسایی‌شده در موقعیت‌های مناسبی است که در صورت راه‌اندازی می‌توان مسابقات استانی و کشوری را میزبانی کرد.

رئیس هیئت فوتبال لنگرود با اشاره به فعالیت گذشته فوتبال لنگرود در لیگ‌ها بیان کرد: لنگرود درگذشته در لیگ دوم و سوم تیم داری می‌کرد ولی به هر دلیلی آن افتخارات تمام شد و الآن هیچ اثری از تیم‌های فوتبال لنگرود وجود ندارد و می‌توان باهمت و حمایت دوباره به تیم داری فوتبال پرداخت.

انتهای پیام/