به جای کم کردن سهم صندوق توسعه ملی در بودجه ۹۸ جلوی فرارهای مالیاتی را بگیریم
به جای کم کردن سهم صندوق توسعه ملی در بودجه ۹۸ جلوی فرارهای مالیاتی را بگیریم
نماینده مردم لنگرود در مجلس شورای اسلامی گفت: به جای اینکه در بودجه 98 به سراغ صندوق توسعه ملی برویم و سهم آن را کم کنیم، جلوی 30 درصد فرار مالیاتی را بگیریم و مالیات مربوط به این بخش را وصول کنیم.

به گزارش لنگرخبر، مهرداد لاهوتی در نطق میان دستور خود در نشست علنی امروز مجلس (سه‌شنبه ۲۷ آذر ۹۷) گفت:‌ باید در بودجه ۹۸ تدبیری در رابطه با هدفمند کردن یارانه‌ها اندیشیده شود. نمی‌شود کسی که یک میلیارد تومان درآمد دارد و کسی که تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی قرار دارد، هر دو ۴۵ هزار و ۵۰۰ تومان یارانه دریافت کنند و حتماً در این روند باید تغییراتی را داشته باشیم.

نماینده مردم لنگرود در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: در بحث مدیریت حامل‌های انرژی بدون آثار سوء تورمی باید عمل کنیم. تا بحث مدیریت حامل‌های انرژی مطرح می‌شود، بحث افزایش قیمت را مطرح می‌کنیم، این در حالی است که بحث خارج کردن ماشین‌های فرسوده، جلوگیری از قاچاق بنزین و… موضوعاتی است که باید در این رابطه در کنار هم دیده شود.

وی افزود: در حوزه مالیات‌ها ما ۳۰ درصد فرار مالیاتی داریم، ما به جای آن‌که در بودجه ۹۸ به سراغ صندوق توسعه ملی برویم و سهم ۳۴ درصد آن را به ۱۰ درصد یا ۲۰ درصد تقلیل دهیم، جلوی فرار مالیاتی را بگیریم و مالیات مربوط به این بخش را وصول کنیم.

لاهوتی خاطرنشان کرد: ما در نشستی که با آقای رئیس‌جمهور داشتیم بر سر این موضوع به تفاهم رسیدیم و هزار میلیارد تومان ارز ۴۲۰۰ تومانی برای کالاهای اساسی اختصاص یابد و رئیس‌جمهور هم این اعتبار را اختصاص داد، اما ما می‌بینیم که قیمت کالاهای ما به‌طور میانگین ۷۰ درصد افزایش یافته است. نمی‌شود که ما هم ارز دولتی با قیمت ۴۲۰۰ تومانی برای این موضوع اختصاص دهیم و هم افزایش ۷۰ درصدی قیمت‌ها را داشته باشیم.

نماینده مردم لنگرود در مجلس شورای اسلامی در پایان گفت: در بحث واردات برنج باید به اندازه نیاز برنج وارد کنیم. ما ۵۰۰ هزار تن برنج بیشتر نیاز نداریم، اما تاکنون ۲ میلیون تن برنج وارد شده است. ما دیگر از دولت ناامید شده‌ایم و باید خدمت مقام معظم رهبری برسیم و از ایشان استدعا کنیم. من از همین جا از رهبر معظم انقلاب استدعا دارم و دست ایشان را می‌بوسم و می‌خواهم این مشکل را حل کند.
انتهای پیام/