بدهی ۷ میلیاردی مخابرات گیلان بابت خرید کابل‌های مخابراتی/مردم و مسوولان از سرقت کابل‌ها کلافه شده‌اند
بدهی ۷ میلیاردی مخابرات گیلان بابت خرید کابل‌های مخابراتی/مردم و مسوولان از سرقت کابل‌ها کلافه شده‌اند
در جلسه بررسی مشکلات مخابراتی شهرستان لنگرود درباره کلافکی مردم و مسوولان به دلیل سرقت کابل‌های مخابراتی مباحثی مطرح شد که مخابرات جهت خرید کابل‌های مخابراتی هفت میلیارد تومان به کارخانه‌ها بدهکار شده است.

به گزارش لنگرخبر، نماینده مردم لنگرود در مجلس شورای اسلامی صبح امروز در جلسه بررسی مشکلات مخابراتی با حضور مدیرکل مخابرات گیلان در سالن اجتماعات فرمانداری این شهرستان با بیان اینکه یکی از مشکلات آنتن دهی موبایل در حاشیه شهرها است اظهار کرد: در حال حاضر روستاهای پرجمعیت و حاشیه‌ای شهرستان با مشکل آنتن دهی مواجه هستند و مردم از این وضعیت راضی نیستند.

مهرداد بائوج لاهوتی با بیان اینکه مخابرات استان مشکل آنتن دهی ضعیف لنگرود را حل کند تصریح کرد: حاشیه مناطق لیلاکوه، اطاقور و چمخاله از مناطقی است که گردشگر در آن محلات حضور پیدا می‌کنند ولی به دلیل مشکلات آنتن دهی و عدم دسترسی مناسب به اینترنت مکان را ترک می‌کنند که این در زمینه اقتصاد هم خساراتی را به شهر وارد می‌کند.

وی با اشاره به قطعی تلفن در برخی روستاهای شهرستان افزود: یکی از مشکلات موجود سرقت کابل‌های مخابراتی است که موجب قطعی گسترده خطوط تلفن ثابت‌شده که موجب کلافگی مردم و مسوولان هم شده است.

عضو کمیسیون برنامه‌وبودجه مجلس با بیان اینکه جلسه‌ای برای حل سوتفاهمات مابین شهرداری و مخابرات برگزار شود گفت: باید برای جلوگیری از سرقت کابل‌های مخابراتی مراقبت بیشتری کرد تا از خسارت بیشتر به بیت‌المال جلوگیری شود.

لاهوتی با بیان اینکه اهالی روستای اشکال اطاقور فاقد خط تلفن هستند خاطرنشان کرد: یکی از دغدغه‌های موجود مشترکینی هستند که در نوبت دریافت خط تلفن هستند که درخواست می‌شود این اقدام سریع‌تر انجام شود.

نماینده مردم لنگرود در مجلس شورای اسلامی با تأکید بر اینکه شهرداری و مخابرات لازم و ملزوم هم هستند بیان کرد: می‌توان با تعامل بین دستگاه‌ها بسیاری از موارد و سوتفاهمات را حل کرد و از این طریق میزان خدمات زیادی به شهروندان انجام داد.

بسیاری از کارهای مردم از طریق اینترنت انجام می‌شود

سرپرست فرمانداری لنگرود نیز با اشاره به اهمیت خطوط ارتباطی و فنّاوری در جامعه اظهار کرد: توسعه فناوری و استفاده از اینترنت روزبه‌روز در حال گسترش است و هرروز به تعداد افرادی که از فناوری‌ها استفاده می‌کنند افزوده می‌شود.

محمد رنجبر با بیان اینکه سیستم‌های ارتباطی یکی از نیازهای همه انسان‌ها در عصر حاضر است افزود: امروزه اهالی دورافتاده‌ترین روستاها هم درخواست استفاده از اینترنت و خطوط مخابراتی برای رفع نیازهای خود را دارند.

وی با اشاره به اینکه امروز بسیاری از مردم کارهای خود را از طریق اینترنت و به‌صورت غیرحضوری انجام می‌دهند گفت: درخواست متعدد مردم از اینترنت موجب شده تا دولت نیز تمرکز بیشتری بر روی گسترش و خدمات‌دهی بیشتر در این زمینه انجام دهد.

بدهی ۷ میلیاردی مخابرات گیلان بابت خرید کابل‌های مخابراتی

مدیرکل مخابرات استان گیلان نیز با بیان اینکه در شهرستان ۳۲ نقطه bts وجود دارد اظهار کرد: ۹۰ درصد شهرستان لنگرود دارای اینترنت نسل چهار ۴g است که مشترکین از این نسل اینترنت استفاده می‌کنند.

وی با بیان اینکه برای توسعه مخابراتی مشکل برق، زمین و منطقه‌ای نداریم گفت: یکی از مشکلات اصلی مخابرات تجهیزات است که اگر با ارتباطات سیار هماهنگی شود می‌توان تجهیزاتی را دریافت کرد.

رسول آمویی با بیان اینکه در دو سال اخیر ۳۰۰ سایت موبایل در گیلان راه‌اندازی شده است افزود: در شهرستان لنگرود نیز ۶ سایت جدید راه‌اندازی شده تا مشکل آنتن دهی و اینترنت مشترکین حل شود.

مدیرکل مخابرات گیلان با اشاره به سرقت کابل‌های مخابراتی در استان تصریح کرد: متأسفانه با سرقت میلیاردی سرقت کابل‌های مخابراتی در شهرستان‌های مختلف مواجه هستیم که پس از ترمیم دوباره به سرقت می‌روند و مخابرات از این موضوع کلافه شده است.

وی با اشاره به سرقت ۱۵ فقره سرقت کابل‌های مخابراتی در شهرستان لنگرود بیان کرد: در برخی محلات که سرقت صورت گرفت کابل‌های جدید جایگزین شدند ولی مجدداً به سرقت رسیدند که بابت خرید کابل‌های مخابراتی حدود هفت میلیارد تومان به کارخانه‌ها بدهکاریم.

انتهای پیام/