امیرعلی و فاطمه محبوبترین اسامی والدین لنگرودی است/کاهش نیم درصدی ازدواج در شهرستان
امیرعلی و فاطمه محبوبترین اسامی والدین لنگرودی است/کاهش نیم درصدی ازدواج در شهرستان
رئیس اداره ثبت‌احوال لنگرود درباره نام‌گذاری نوزادان گفت: در گروه پسران امیرعلی، محمدطاها، ابوالفضل بیشترین فراوانی نام و در گروه دختران فاطمه، نازنین زهرا، یسنا بیشترین نام را داشتند.

مهران کاظم‌زاده در گفت‌وگو با خبرنگار لنگرخبر با اشاره به ثبت وقایع حیاتی اداره ثبت‌احوال این شهرستان اظهار کرد: ۸۱۳ فقره واقعه ازدواج طی ۹ ‌ماهه نخست امسال در لنگرود به ثبت رسیده است.

وی با اشاره به اینکه این تعداد در مدت مشابه سال گذشته ۸۱۷ فقره یعنی نیم درصد کاهش ثبت ازدواج در این شهرستان وجود داشته است افزود: همه این وقایع در مهلت قانونی ۱۵ روزه ثبت‌شده است.

رئیس ثبت‌احوال لنگرود از ثبت ۱۰۹۶ فقره واقعه ولادت در این شهرستان خبر داد و گفت: این آمار نسبت به دوره مشابه سال گذشته از لحاظ کمی ۱۱۹۵ فقره یعنی ۹ درصد کاهش ولادت در لنگرود وجود داشته است.

وی با اشاره به اینکه تمام وقایع مذکور در مهلت قانونی ۱۵ روزه به ثبت رسیده است تصریح کرد: از این تعداد ۵۶۱ نفر معادل ۵۱ درصد پسر و ۵۳۵ نفر معادل ۴۹ درصد دختر هستند و تعداد ۸۱۵ فقره یعنی ۷۴ درصد از این تعداد در شهرها و تعداد ۲۸۱ فقره یعنی ۲۶ درصد در روستاها متولدشده‌اند.

کاظم‌زاده درباره نام‌گذاری نوزادان بیان کرد: در گروه پسران امیرعلی، محمد طاها، ابوالفضل بیشترین فراوانی نام و در گروه دختران فاطمه، نازنین زهرا، یسنا بیشترین نام را داشتند.

وی با اشاره به ثبت ۶۸۵ فقره واقعه وفات طی این مدت در لنگرود افزود: این آمار نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۶۷۹ فقره یعنی یک درصد افزایش داشته و ثبت تمام این وقایع در مهلت قانونی ۱۵ روزه صورت گرفته است.

رئیس اداره ثبت‌احوال لنگرود گفت: از این تعداد ۳۶۷ نفر معادل ۵۴ درصد مرد و ۳۱۸ نفر معادل ۴۶ درصد زن فوت کرده‌اند و از این تعداد ۳۷۶ فقره یعنی ۵۵ درصد وفات شهری و ۳۰۹ فقره یعنی ۴۵ درصد وفات روستایی است.

کاظم‌زاده با اشاره به ثبت‌نام و دریافت کارت هوشمند ملی با توجه به پایان اعتبار کارت‌های ملی نمونه قدیم تا پایان سال جاری تصریح کرد: از کلیه دارندگان کارت‌هایی که در سال‌های ۸۰ تا ۸۹ صادر گردیده دعوت می‌شود با مراجعه به پایگاه اینترنتی WWW.Ncr.lr ثبت‌نام اولیه و نوبت‌گیری کرده و در تاریخ تعیین‌شده به ادارات ثبت‌احوال، ادارات پست یا دفاتر پیشخوان دولت مراجعه کنند.

انتهای پیام/