دوره آموزش نجات در عمق و ارتفاع هشت استان در اردوگاه چاف لنگرود آغاز شد
دوره آموزش نجات در عمق و ارتفاع هشت استان در اردوگاه چاف لنگرود آغاز شد
دوره آموزش پیشرفته نجات در عمق و ارتفاع ویژه نجات گران جمعیت هلال‌احمر استان‌های اردبیل، قزوین، زنجان، کردستان، البرز، گیلان، آذربایجان شرقی و غربی از امروز (چهارشنبه) در مرکز آموزشی و تخصصی چاف لنگرود آغازشده است.

به گزارش لنگرخبر، مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر استان گیلان عصر چهارشنبه دراین‌باره در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا، با بیان این‌که ۵۰ نفر از نجات گران استان‌های یادشده در دوره آموزشی نجات در عمق و ارتفاع هلال‌احمر شرکت دارند، افزود: نجات گران و امدادگران جمعیت هلال‌احمر نیازمند بازآموزی و آموزش‌های مستمر برای حضور مؤثر در سوانح و حوادث هستند.

مهدی ولی پور افزود: در این دوره آموزشی نجات گران در کلاس‌های عملی جستجو و نجات در عمق و انتقال در ارتفاع، رهاسازی در فضای معلق، صعود، خود حمایتی، دگر حمایتی، کار باقرقره و سه‌پایه نجات، انتقال مصدوم محبوس در فضای معلق، کارگاه‌های کشش فلاشینگ (افزایش نیروی نجات گر برای انتقال مصدوم) کارگاه کیرول (عبور به‌وسیله طناب از یک مانع به مانع دیگر) و کارگاه‌های کشش شرکت می‌کنند.

وی با بیان این‌که نجات گران قبل از شروع آموزش در پیش‌آزمون دوره شرکت کرده و پس از کسب امتیاز لازم در دوره نجات در عمق و ارتفاع شرکت می‌کنند، خاطرنشان کرد: شرکت‌کنندگان پس از تست‌های مهارتی و جسمانی در پایان دوره و موفقیت در آزمون به‌عنوان اعضای تیم‌های عملیاتی استان‌های خود قابلیت حضور در حوادثی مانند زلزله و آوار شهری و کوهستان، فرود از بالگرد و انتقال مصدوم با بسکت را دارند.

بر اساس آخرین آمار، بیش از ۱۴ هزار و ۱۷۲ عضو جوان و بیش از هشت هزار و ۶۳۳ داوطلب با جمعیت هلال‌احمر استان گیلان همکاری می‌کنند.