کرسی زیر پای مسؤولین انقلاب امانت شهدا و ملت ایران است
کرسی زیر پای مسؤولین انقلاب امانت شهدا و ملت ایران است
رئیس سابق سازمان بسیج اساتید گیلان با تأکید بر اینکه کرسی زیر پای مسؤولین انقلاب امانت شهدا و ملت ایران است گفت: مسؤولین که از مردم و ارزش‌ها فاصله بگیرد سست شده و آدم سست نیز ترسو خواهد بود.

به گزارش لنگرخبر، بهروز جلایی شامگاه شنبه در مراسم یاد و خاطره شهدای عملیات کربلای ۵ در مسجد شهدا(امینی) این شهر با اشاره به چهلمین سال انقلاب اسلامی اظهار کرد: تاریخ برای بیدار کردن نسل‌های آینده است و آیندگان باید از گذشته‌های خود عبرت بگیرند.

وی با تشریح عملیات کربلای پنج گفت: رزمندگان در عملیات کربلای پنج به کیلومتر ۱۰ بصره نیز رسید اما فتح در بخشی که موردنظر بود محقق نشد البته موانع پیشروی رزمندگان نیز عادی نبود ولی با همه دشواری رزمندگان با رشادت به خاک دشمن زدند.

رئیس سابق سازمان بسیج اساتید گیلان با بیان اینکه میزان موانع در خشکی و آب به‌گونه‌ای بود که در روز هم نمی‌شد از آن‌ها عبور کرد تصریح کرد: ساقط کردن جمهوری اسلامی، جداسازی خوزستان از ایران به خاطر شاهرگ حیاتی نفت در آن روز و دسترسی به خرمشهر و تسلط بر اروندرود از دلایل به وجود آمدن جنگ علیه ایران بود.

رزمنده و جانباز دوران دفاع مقدس با بیان اینکه مستنداتی از دوران جنگ وجود دارد که خود غرب و شرق نیز متوجه شکست عراق شده بود افزود: اگر می‌توانستیم ۱۰ روز دیگر بر  رزم عملیات کربلای پنج بیفزاییم عراق متلاشی می‌شد و در این موضوع شکی نیست که خود فرماندهان عراق نیز به این نتیجه رسیده بودند.

جلایی با اشاره به ۴۰ هزار کشته عراقی در عملیات کربلای پنج بیان کرد: تعداد شهدای ایران در این عملیات ۱۱ هزار شهید و مفقود بود و حدود ۵۲ هزار نفر نیز جانباز شدند.

وی با بیان اینکه جنگ امروز جنگ روانی و اراده‌ها است گفت: در روز ۱۳ آبان به‌عنوان روز استکبارستیزی و روز ۹ دی به‌عنوان روز بصیرت برخی از مسؤولین استانی در مراسم‌ها شرکت نکردند و حتی بیانیه‌ای هم برای تشکر از مردم صادر نکردند.

رئیس سابق سازمان بسیج اساتید گیلان با تأکید بر اینکه کرسی زیر پای مسؤولین انقلاب امانت شهدا و ملت ایران است افزود: مسؤولین که از مردم و ارزش‌ها فاصله بگیرد سست شده و آدم سست نیز ترسو خواهد بود.

به گزارش لنگرخبر در این مراسم تعدادی از راویان دوران دفاع مقدس نیز به روایت گری از دوران جنگ تحمیلی پرداختند.

انتهای پیام/