تأکید بر لزوم ایجاد تشکل رسمی برای جامعه معلولین/پارکینگ معلولین توسط افراد شخصی اشغال می‌شود
تأکید بر لزوم ایجاد تشکل رسمی برای جامعه معلولین/پارکینگ معلولین توسط افراد شخصی اشغال می‌شود
در جلسه شورای فرهنگ عمومی لنگرود به لزوم ایجاد تشکل رسمی برای جامعه معلولین جهت پیگیری نقاط ضعف و قوت برای حل مشکلات آنان تأکید شد.

به گزارش خبرگزاری فارس از لنگرود، امام‌جمعه لنگرود ظهر امروز در جلسه شورای فرهنگ عمومی این شهرستان در بیت امام‌جمعه این شهر با موضوع بررسی مشکلات معلولین با بیان اینکه یکی از جلسات تراز شهرستان جلسه شورای فرهنگ عمومی است اظهار کرد: در جلسات گذشته مشکلات اجتماعی و فرهنگی بود که کارهایی انجام شد و در این راستا اقداماتی انجام شد و در آن موضوعات خاص شاهد کاهش آمارها بودیم.

وی با بیان اینکه سالانه یک روز برای معلولین در نظر گرفته‌شده گفت: فرماندار، نماینده مردم لنگرود در مجلس و امام‌جمعه لنگرود در جلسات جداگانه‌ای در چند ماه گذشته با تعدادی از معلولین دیدار و حرف‌ها و درد و دل‌های آنان شنیده شد و مقرر شد تا این جلسات مستمر باشد.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین سید جواد سلیمانی با بیان اینکه عدم وجود تشکل واحد برای پیگیری نقاط ضعف و قوت معلولین شهرستان، مشکلات دریافت تسهیلات و عدم وجود مناسب‌سازی در ادارات و سطح شهر از مشکلات اصلی آنان است افزود: می‌توان باکارهای خیلی ساده بسیاری از مشکلات معلولین را حل کرد و حل مشکلات این قشر کار خیلی پیچیده‌ای نیست.

تأکید بر ایجاد تشکل رسمی برای جامعه معلولین

سرپرست فرمانداری لنگرود نیز با بیان اینکه اگر انسان در هر کاری تلاش کند و دغدغه داشته باشد به موفقیت می‌رسد اظهار کرد: خیلی از معلولین باپشتکارشان از بسیاری از افراد عادی جامعه در زمینه‌های مختلف موفق‌تر هستند.

محمد رنجبر با بیان اینکه باید تشکل رسمی برای جامعه معلولین جهت پیگیری نقاط ضعف و قوت برای حل مشکلات آنان ایجاد شود گفت: قرار نیست یک‌شبه و با یک جلسه همه مشکلات جامعه معلولین در شهرستان حل شود ولی با پیگیری مستمر متولیان می‌توان با اولویت‌بندی، دغدغه‌های اصلی را سریع‌تر رفع کرد.

۷۰ درصد افراد تحت پوشش از مستمری بهزیستی استفاده می‌کنند

رئیس اداره بهزیستی لنگرود نیز با بیان اینکه در این شهرستان سه هزار معلول شناسایی‌شده است اظهار کرد: توجه و شنیدن صدای معلولین توسط مسؤولین باعث شادی و ایجاد بارقه امید در این قشر شده است.

وی با تأکید بر مناسب‌سازی در سطح جامعه و استفاده برابری از فضاهای شهری برای همه افراد جامعه افزود: صحبت‌هایی با شهرداران لنگرود و چاف و چمخاله انجام‌شده که وعده داده شد تا در اجرای پروژه‌های عمرانی آتی مناسب‌سازی را در نظر داشته باشند.

پیمان محمدی پور با بیان اینکه از بیش از ۳۱۰۰ معلول تحت پوشش بهزیستی لنگرود، ۲۶۶۶ نفر معادل ۷۰ درصد افراد تحت پوشش از مستمری بهزیستی استفاده می‌کنند گفت: یکی از مشکلات معلولان عدم استفاده از پارکینگ‌های اختصاصی برای جانبازان و معلولین است که خودروهای شخصی در آن مکان پارک انجام می‌دهند و فضای پارکینگ معلولین را اشغال می‌کنند.

رئیس اداره بهزیستی لنگرود با اشاره به رشد ورزش در سطح شهرستان بیان کرد: شهرستان لنگرود در زمینه ورزش در سطح استان حرف‌های زیادی برای گفتن دارد که تعدادی از ورزشکاران این شهرستان را معلولین تشکیل می‌دهند که در عرصه‌های مختلف نیز افتخاراتی کسب کرده‌اند.

وی با اشاره به کمک بهزیستی برای ایجاد اشتغال، ساخت مسکن و اهدا سبدهای حمایتی گفت: در سال‌های گذشته میزان دریافتی مستمری افراد تحت پوشش حدود ۵۰ هزار تومان بود که با توجه به مصوبه مجلس میزان پرداخت مستمری‌ها حدود سه برابر افزایش‌یافته است.

دکتر ایرج نیکوکار رئیس دانشکده پیراپزشکی و مامایی شهرستان لنگرود نیز با اشاره به لزوم مراقبت‌های پزشکی برای فرزند آوری اظهار کرد: خیلی از افراد برای فرزند آوری فاقد اطلاعات پزشکی هستند که با رعایت آن می‌توان از متولد شدن فرزند معلول جلوگیری کرد و این کار با مشاوره قابل انجام است.

سامان رضی عضو تیم ملی جانبازان و معلولین نیز با بیان اینکه می‌توان خیلی از مشکلات معلولین در سطح شهر را با همدلی بین دستگاه‌های اداری حل کرد اظهار کرد: انجام مناسب‌سازی در سطح شهر بعضاً کارشناسی شده نیست و بهتر است در انجام مناسب‌سازی با معلولین از این قشر نیز نظرخواهی شود.

انتهای پیام/