صادرات ۱۲ تن پارچه تخت حلقوی از لنگرود به امارات
صادرات ۱۲ تن پارچه تخت حلقوی از لنگرود به امارات
نخستین محموله پارچه تخت حلقوی محصول شرکت ریسندگی و بافندگی نایاب نخ لنگرود به مقدار 12 تن و به ارزش یک میلیارد تومان از لنگرود به امارات صادر شد.

به گزارش لنگرخبر، نخستین تولید انواع پارچه‌های تخت حلقوی (پرده‌های توری و حریر، ژاکاردی، مخمل و پارچه‌های برودلی) محصول شرکت ریسندگی و بافندگی نایاب نخ لنگرود واقع در شهرک صنعتی نالکیاشر عصر امروز برای صادرات به کشور امارات بارگیری شد.

 

اشتغال بیش از ۱۴ هزار نفر در شهرک‌های صنعتی گیلان

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان گیلان در جمع خبرنگاران با بیان اینکه این شرکت در سال ۱۳۹۵ باز فعال‌سازی و وارد چرخه تولیدشده است اظهار کرد: امروز نخستین محموله تولیدی این شرکت به مقدار ۱۲ تن و به ارزش یک میلیارد تومان بارگیری و برای صادرات به کشور امارات ارسال شد.

وی با بیان اینکه ۳۳ شهرک و ناحیه صنعتی در گیلان در حال بهره‌برداری است گفت: در حال حاضر بیش از ۱۴ هزار نفر در این شهرک‌ها مشغول به کار هستند.

احمدعلی شهیدی با بیان اینکه یکی از وظایف شرکت شهرک‌های صنعتی وظیفه تأمین زیرساخت‌ها را دارد افزود: شرکت ریسندگی و بافندگی نایاب نخ لنگرود برای گسترش فعالیت خود درخواست زمین کرده که با توجه به باز فعالی سازی این شرکت، زمینی در مجاورت این شرکت را با شرایط قانونی با تخفیف ۵۰ درصدی به‌صورت نقد و اقساط به این شرکت اهدا می‌شود.

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان گیلان با اشاره به مشاوره و برگزاری کلاس‌های آموزشی به‌صورت رایگان برای تولیدی‌ها تصریح کرد: اگر شرکت‌های تولیدی درخواست حضور در نمایشگاه داخلی و خارجی را داشته باشد شرکت شهرک‌های صنعتی آماده کمک به فعالیت در این عرصه‌ها با تخفیفت ویژه است.

پرداخت ۳۸ میلیارد تومانی تسهیلات در ۱۰ ماهه نخست سال جاری

سرپرست فرمانداری لنگرود نیز با اشاره به پرداخت ۳۸ میلیارد تومانی تسهیلات در ۱۰ ماهه نخست سال جاری اظهار کرد: این میزان تسهیلات در دو بخش اشتغال روستایی و فراگیر پرداخت‌شده که زمینه اشتغال ۶۹۶ نفر فراهم‌شده است.

محمد رنجبر با دعوت از سرمایه‌گذاران برای سرمایه‌گذاری در این شهرستان گفت: لنگرود دارای زیرساخت‌های خوبی برای سرمایه‌گذاری است که شرکت ریسندگی نایاب نخ با علم بر این موضوع در حال بهره‌برداری و صادرات محصولات تولیدی خود است.

تولید ۲/۵ تن انواع پارچه‌های تخت حلقوی در هر ماه

مدیرعامل شرکت ریسندگی و بافندگی نایاب نخ لنگرود نیز با بیان اینکه این شرکت در سال ۱۳۸۱ افتتاح و در سال ۱۳۸۳ به دلیل مشکلات اقتصادی تعطیل شد اظهار کرد: تعدادی از جوانان متخصص در زمینه نساجی در سال ۱۳۹۵ این کارخانه را خریداری و با سرمایه اولیه ۵۰۰ میلیون تومان راه‌اندازی مجدد کردند.

وی با بیان اینکه ۱۵ نیروی کاری و اداری در سه شیفت در این کارخانه مشغول به کار هستند گفت: از زمان آغاز فعالیت این شرکت در دو سال جاری دو بار تسهیلات ۳۷۵ و ۳۴۵ میلیونی از سامانه بهین یاب دریافت کنیم.

زهرا بهبودی با بیان اینکه تولید انواع پارچه‌های تخت حلقوی این کارخانه در هر ماه ۲/۵ تن است افزود: در این کارخانه انواع پارچه‌های تخت حلقوی (پرده‌های توری و حریر، ژاکاردی، مخمل و پشه‌بندی) تولید می‌شود.

مدیرعامل شرکت ریسندگی و بافندگی نایاب نخ لنگرود با اشاره به دورنمای این شرکت بیان کرد: در صورت همکاری مسؤولین و اختصاص تسهیلات با کارمزد پایین، این شرکت توانایی گسترش حوزه فعالیت و افزایش نیروهای خود تا ۱۰۰ نفر را دارد.

انتهای پیام/