سومین مرکز ارتقاء شایستگی دانشجویان استان در لنگرود افتتاح شد + تصویر
سومین مرکز ارتقاء شایستگی دانشجویان استان در لنگرود افتتاح شد + تصویر
در راستای تفاهم‌نامه همکاری فی‌مابین اداره کل آموزش فنی و حرفه‌ای گیلان و دانشگاه آزاد لنگرود سومین مرکز ارتقاء شایستگی دانشجویان در استان، در زمینه " توانمندسازی مهارتی دانشجویان " افتتاح شد.

به گزارش لنگرخبر، در راستای تفاهم‌نامه همکاری فی‌مابین اداره کل آموزش فنی و حرفه‌ای گیلان و دانشگاه آزاد اسلامی واحد لنگرود سومین مرکز ارتقاء شایستگی دانشجویان در استان، در زمینه “توانمندسازی مهارتی دانشجویان و فارغ‌التحصیلان دانشگاهی با رویکرد اشتغال ” عصر امروز در دانشگاه آزاد این شهر افتتاح شد.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای گیلان در این مراسم در جمع خبرنگاران با بیان اینکه نخستین دانشگاه آزاد لنگرود سومین مرکز ارتقاء شایستگی دانشجویان در استان و نخستین مرکز در این شهرستان است اظهار کرد: هدف از اجرای این طرح این است که دانشجویان در حین تحصیل از آموزش‌های فنی و حرفه‌ای برای ارتقاء مهارت و آمادگی برای ورود به بازار کار برخوردار شوند.

وی با تأکید بر اهمیت طرح‌ مهارت افزایی در دانشگاه‌ها در کنار علم و دانش را امری گفت: اگر آموزش حین تولید و زنجیره حمایتی یک‌ساله، عملیاتی شود قطعاً نتایج خوبی برای استان رقم خواهد خورد که خروجی آن افزایش اشتغال در شهرستان و استان خواهد بود.

یکی از سیاست‌های آینده دانشگاه، درآمدزایی جدای شهریه است

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد لنگرود نیز با بیان اینکه دانشگاه آزاد اسلامی درصدد برگزاری دوره‌های تخصصی کوتاه‌مدت برای دانشجویان و دانش‌آموختگان دانشگاهی است اظهار کرد: مرکز ارتقا شایستگی دانشجویان (SCD) با همکاری سازمان فنی و حرفه‌ای برای نخستین بار در دانشگاه آزاد این شهرستان افتتاح شد.

وی با بیان اینکه باید مهارت نیروی انسانی و ارتقاء کیفی و مهارتی با توجه به نیازهای جامعه در زمینه صنعت و کشاورزی افزایش یابد گفت: توانمندسازی دانشجویان و دانش‌آموختگان دانشگاهی در راستای برآوردن نیاز کشور به منابع انسانی کارآمد و دارای تجارب فنی، مهارتی و حرفه‌ای از مهم‌ترین اهداف مرکز ارتقاء شایستگی دانشجویان است.

امیرحسین فیروزان با تشریح اهداف این طرح مشارکتی تصریح کرد: فراهم‌سازی بسترهای اشتغال مولد دانش‌آموختگان رشته‌های مختلف دانشگاهی و استفاده از ظرفیت‌های آموزشی و پژوهشی طرفین در راستای انجام مأموریت‌ها و تکالیف سازمانی از دیگر اهداف این‌ مرکز است.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد لنگرود با اذعان به اینکه یکی از سیاست‌های آینده دانشگاه، درآمدزایی جدای شهریه است افزود: تفاهم‌نامه‌ای با سازمان فنی و حرفه‌ای تحت عنوان “مرکز ارتقاء شایستگی دانشجویان ” منعقد شد که برآورد کار منجر به کارایی و  بازدهی بیشتر دانشجویان می‌شود.

وی با اشاره به تحصیل حدود یک هزار دانشجو در دانشگاه آزاد واحد لنگرود بیان کرد: فضا برای گسترش و توسعه رشته‌های تحصیلی وجود دارد و در آینده شاهد رشد رشته‌های تحصیلی در این واحد خواهیم بود.

پایان پیام/