پرداخت ۵۸۰۰ میلیارد تومان تسهیلات به واحدهای تولیدی
پرداخت ۵۸۰۰ میلیارد تومان تسهیلات به واحدهای تولیدی
معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به اینکه تاکنون پنج هزار و 800 میلیارد تومان تسهیلات به واحدهای تولیدی پرداخت‌شده گفت: با ارائه این تسهیلات طبق برآورد ما برای 64 هزار نفر اشتغال ایجادشده است.

به گزارش لنگرخبر، عیسی منصوری صبح امروز در جمع خبرنگاران با بیان اینکه برنامه اصلی دولت در حوزه اشتغال است اظهار کرد: طرح اشتغال فراگیر در سطح ملی و منطقه‌ای در دستور کار دولت قرار دارد.

وی با اشاره به سیاست‌های فعال بازار کار افزود: مشوق‌های بیمه‌ای، سرمایه‌ای و کارورزی در کنار اشتغال فراگیر نمونه‌های از سیاست‌های فعال بازار کار است و در موضوع اشتغال فراگیر، صنف پوشاک، صنعت آی تی و دانشگاهی مسیرهای خود را رفته‌اند.

معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به اینکه برنامه دوم ما در زمینه اشتغال، استفاده از تسهیلات بانکی است بیان کرد: ارائه تسهیلات بانکی در بخش روستایی مدنظر ما قرار دارد و در این زمینه از اول سال جاری تاکنون مبالغی به طرح‌ها پرداخت‌شده است.

منصوری با بیان اینکه برای تسهیلات اشتغال‌زایی، اعتبار ۱۸ هزار میلیارد تومانی به بانک‌های عامل اختصاص پیداکرده افزود: مبلغ هفت هزار و ۸۰۰ میلیارد تومان برای طرح‌های مختلف به تصویب رسیده است.

معاون وزیر کار با اشاره به اینکه تاکنون پنج هزار و ۸۰۰ میلیارد تومان تسهیلات به واحدهای تولیدی پرداخت‌شده گفت: با ارائه این تسهیلات طبق برآورد ما برای ۶۴ هزار نفر اشتغال ایجادشده است.

وی با تأکید بر اینکه یکی از حوزه‌های قابل‌توجه برای ما، توسعه کسب‌وکار سنتی است بیان کرد: توسعه کسب‌وکار سنتی به تولید رونق می‌دهد و در جذب گردش و افزایش رونق اقتصادی نیز کمک می‌کند.

منصوری با اشاره به اینکه در کسب‌وکار سنتی محصولات ارگانیک هستند افزود: برای توسعه کسب‌وکار سنتی سرمایه‌گذاری خوبی صورت گرفته است.

معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه باید برای رعایت موارد استاندارد وزارت بهداشت به واحدها کمک کنیم خاطرنشان کرد: باید تسهیلات را در اختیار واحدهای تولیدی سنتی قرار دهیم و موارد دسترسی‌شان به بازار را نیز آسان کنیم.

وی با اشاره به اینکه تاکنون پرداختی به واحدهای تولیدی از منابع شش هزار میلیارد تومانی بوده است بیان کرد: با ابلاغ مرحله سوم و چهارم بودجه، به مابقی واحدها و به‌ویژه به کسانی که در نوبت دریافت هستند و ثبت‌نام کرده و طرحشان تصویب‌شده پرداخت می‌کنیم.

معاون وزیر کار با بیان اینکه مرحله و سوم و چهارم سازمان برنامه بودجه ابلاغ‌شده گفت: صندوق توسعه ملی قرارداد را تنظیم کرده و منتظریم بانک مرکزی اعتبار واریز کند.

انتهای پیام/