اجرای طرح ساماندهی زباله‌گردها برای نخستین بار در لنگرود 
اجرای طرح ساماندهی زباله‌گردها برای نخستین بار در لنگرود 
مدیرعامل شرکت آرداپاک از اجرای طرح ساماندهی زباله‌گردها برای نخستین بار در لنگرود خبر داد.

امید صفری در گفت‌وگو با خبرنگار لنگرخبر با اشاره به جزئیات همکاری شرکت آرداپاک با شهرداری لنگرود اظهار کرد: شرکت آرداپاک از اوایل سال ۹۶ طی قراردادی با شهرداری لنگرود، متولی اجرای طرح پسماند در شهر لنگرود و جمع‌آوری زباله‌های خشک است.

وی از آغاز طرح ساماندهی و مدیریت زباله گردهای سطح شهر خبر داد و گفت: این طرح به‌منظور جلوگیری از آلودگی زیست‌محیطی و مدیریت بهینه پسماند شهر با همکاری شهرداری و شورای اسلامی شهر لنگرود، نیروی انتظامی و قضایی و محیط‌زیست انجام می‌شود.

مدیرعامل شرکت آرداپاک با تشریح جزئیات این طرح تصریح کرد: در این طرح کلیه جمع‌آوری‌کنندگان زباله خشک سطح شهر شامل وانت‌ها، گاری‌ها ، موتورها و غیره ساماندهی می‌شوند که در فاز نخست، این افراد شناسایی‌ و برای آنان کارت شناسایی صادرشده و برچسب، لباس و علائم متحدالشکل به افراد فعال در این زمینه اهدا می‌شود.

صفری با بیان اینکه دلیل این کار ساماندهی افراد فعال در این زمینه است افزود: در فاز دوم این طرح، از فعالیت افراد متفرقه و غیرمجاز که فاقد شرایط ذکرشده هستند طبق دستور قضایی و دستورالعمل قانونی جلوگیری شده و تبلیغ و خریدوفروش زباله خشک ‌و تخلیه سطل زباله‌های سطح شهر توسط این‌گونه افراد غیرمجاز ممنوع است.

وی با اشاره به فعال شدن غرفه‌های بازیافت در سطح شهر در فاز سوم این طرح بیان کرد: سه غرفه در سبزه‌میدان، خیابان نواب صفوی و مسکن مهر لنگرود در نظر گرفته‌شده که شهروندان می‌توانند زباله‌های خشک خود را به این غرفه‌ها که به‌صورت صندوق پستی و با علائم شرکت آرداپاک آماده‌شده، تحویل دهند و شرکت نیز از آنان زباله‌های خشک را در ساعات مشخصی خریداری خواهد کرد.

مدیرعامل شرکت آرداپاک ضمن تقدیر و تشکر از مدیریت و همکاری مجموعه شهرداری و شورای اسلامی شهر لنگرود، از عموم شهروندان لنگرودی درخواست کرد تا ضمن مشارکت در اجرای طرح، یاریگر شرکت مجری طرح و سهیم در مدیریت منابع شهرشان باشند.

انتهای پیام/