بهره‌برداری از کنارگذر لنگرود باعث کاهش چشم‌گیر ترافیک شهری می‌شود
بهره‌برداری از کنارگذر لنگرود باعث کاهش چشم‌گیر ترافیک شهری می‌شود
نماینده مردم لنگرود در مجلس با تأکید بر لزوم توجه بر ایمنی شهروندان و رانندگان در کنارگذر لنگرود گفت: در ایام تعطیلات مسافران زیادی از غرب مازندران و مرکز و غرب گیلان وارد لنگرود می‌شوند تا از این شهر عبور کنند که بهره‌برداری از کنارگذر لنگرود می‌تواند باعث کاهش چشم‌گیر ترافیک در خیابان‌ها و مرکز شهر لنگرود شود.

به گزارش لنگرخبر، مهرداد لاهوتی عصر امروز در جلسه بررسی مسائل و مشکلات کنارگذر لنگرود در سالن اجتماعات فرمانداری این شهر با بیان اینکه طبق گفته پیمانکار، پروژه کنارگذر لنگرود ۶۵۰۰ تن آسفالت نیاز دارد که مصالح آن نیز آماده است اظهار کرد: برای اتمام آسفالت باقی‌مانده کنارگذر حداقل ۲۰ روز زمان لازم است و باید تا قبل از ۱۵ اسفند سال جاری علائم دو مسیر رفت‌وبرگشت کنارگذر نیز نصب شود.

وی با بیان اینکه باید چند کیلومتر قبل از ورود به کنارگذر از سمت دیوشل علائم هشداری ورود و خروج به کنارگذر نصب شود گفت: باید پیمانکار تلاش بیشتری کند تا مصالح به‌زودی تأمین‌شده تا کنارگذر لنگرود را قبل از آغاز سال جدید به بهره‌برداری رسانده که در این صورت شاهد کاهش ترافیک در ایام نوروز در سطح شهر خواهیم بود.

نماینده مردم لنگرود در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه راهنمایی و رانندگی سرعت مطمئنه را در نصب تابلو و علائم مدنظر قرار دهد افزود: نباید رانندگان این‌گونه تصور کنند که در کنارگذر می‌توانند هر میزان سرعت دلخواه خود را رانندگی کنند بلکه جان رانندگان و شهروندان مهم است و باید سرعت مطمئنه مدنظر قرار گیرد.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی با تأکید بر لزوم توجه بر ایمنی شهروندان و رانندگان در کنارگذر لنگرود تصریح کرد: در ایام تعطیلات مسافران زیادی از غرب مازندران و مرکز و غرب گیلان وارد لنگرود می‌شوند تا از این شهر عبور کنند که بهره‌برداری از کنارگذر لنگرود می‌تواند باعث کاهش چشم‌گیر ترافیک در خیابان‌ها و مرکز شهر لنگرود شود که این باعث جلوگیری از معطلی مسافران نیز می‌شود.

لاهوتی با اشاره به تردد زیاد در مسیر لنگرود به سمت چمخاله بیان کرد: مسیر لنگرود منتهی به چمخاله مسیری پرترافیک و پرخطر است که متأسفانه شاهد مرگ‌های زیادی در تصادفات در این مسیر بودیم.

وی با بیان اینکه برخی از علائم لازم در مسیر چمخاله نصب نشده است گفت: پیمانکار با همکاری ادارات ذی‌ربط جدول‌های شکسته و علائم مسیر لنگرود به چمخاله را تا قبل از پایان سال اصلاح و نصب کند.

به گزارش لنگرخبر، طبق گزارش‌های قبلی از این جلسات و پیشرفت فیزیکی این پروژه، مقرر شد تا کنارگذر لنگرود با حضور یکی از مسئولان دولتی در ۱۵ اسفند آینده به بهره‌برداری برسد.

انتهای پیام/