شهید املاکی نقش مؤثری در دفاع مقدس داشت/پناهیان سخنران سی‌ویکمین یادواره شهید املاکی
شهید املاکی نقش مؤثری در دفاع مقدس داشت/پناهیان سخنران سی‌ویکمین یادواره شهید املاکی
فرمانده تیپ نیروی مخصوص میرزا کوچک خان مریدان لنگرود با بیان اینکه گیلان یادگاران توانمندی در دوران دفاع مقدس داشته گفت: سردار شهید حسین املاکی از فرماندهان موفق و توانمند دفاع مقدس بود که نقش مؤثری در پیروزی‌های رزمندگان در عملیات مختلف داشت.

به گزارش لنگرخبر، فرمانده تیپ نیروی مخصوص میرزا کوچک خان مریدان لنگرود ظهر امروز در جلسه ستاد بزرگداشت سردار قهرمان شهید حسین املاکی در سالن اجتماعات فرمانداری این شهرستان با بیان اینکه گیلان، یادگاران توانمندی در دوران دفاع مقدس داشته که شهید املاکی یکی از این یادگاران است اظهار کرد: سردار شهید حسین املاکی از فرماندهان موفق و توانمند دفاع مقدس بود که نقش مؤثری در پیروزی‌های رزمندگان در عملیات مختلف داشت.

شهید املاکی نقش مؤثری در پیروزی‌های دفاع مقدس داشت

حسین مصطفی پور بابیان اینکه ستاد بزرگداشت یادواره سردار شهید حسین املاکی با بین اینکه بیش از ۳۰ ویژه‌برنامه جانبی از ۲۰ اسفند تا ۹ فروردین سال آینده تدارک دیده‌شده است تصریح کرد: برگزاری صبحگاه مشترک نیروهای نظامی و انتظامی در تیپ میرزا کوچک، برپایی نمایشگاه عکس شهید املاکی، تئاتر خیابانی، نشست خاطره گویی هم‌رزمان شهید، برگزاری مسابقه انشاءنویسی بین دانش‌آموزان با موضوع شهید املاکی و برگزاری زیارت عاشورا در زادگاه سردار شهید واقع در کولاک محله لنگرود ازجمله این برنامه‌هاست.

وی با بیان اینکه سی و یکمین مراسم یادواره شهید املاکی در مسجد جامع لنگرود برگزار می‌شود گفت: برای سخنرانی این مراسم با حجت‌الاسلام پناهیان هماهنگی‌های لازم انجام‌شده و برای مداحی نیز صحبت‌هایی با سلحشور انجام‌شده و منتظر جواب قطعی هستیم.

مسؤول ستاد بزرگداشت یادواره سردار شهید حسین املاکی تهیه پوستر و بنر در اندازه‌های مختلف برای توزیع در شهرستان‌های استان، ارسال دعوت‌نامه برای شرکت ادارات در این یادواره، برگزاری مسابقات ورزشی بومی محلی را از دیگر برنامه‌های این ستاد ذکر کرد.

برگزاری یادواره شهدا فرهنگ شهادت را زنده می‌کند

سرپرست فرمانداری لنگرود نیز بابیان اینکه هرساله در یادواره‌های شهید باید از ایده‌های جدید متناسب با روز استفاده شود اظهار کرد: امروز لنگرود بانام سردار همیشه قهرمان گیلان، شهید املاکی شناخته‌شده و ایثارگری سردار شهید حسین املاکی بهترین الگو برای نسل امروز است.

محمد رنجبر بابیان اینکه سخنرانان برجسته در یادواره‌ها هم باید متناسب با شرایط روز کشور مطالب را بیان کنند افزود: یادواره‌های شهدا می‌تواند فرهنگ ایثار و شهادت را در بین نسل جوان ترویج دهد و فرهنگ شهادت در پرتو برگزاری این یادواره‌ها توسعه می‌یابد.

به گزارش لنگرخبر، سردار شهید حسین املاکی در روستای کولاک محله لنگرود متولد شد. وی از فرماندهان دوران دفاع مقدس بود که در عملیات متعددی همچون والفجر ۱، والفجر ۴، والفجر ۶، والفجر ۸ و والفجر ۹ حضور داشت که آن موفقیت‌ها مرهون شجاعت، خلاقیت، توانمندی و خدمات ایشان است.

وی در دوران دفاع مقدس دو بار مجروح شد که پس از بهبود نسبی دوباره به سمت جبهه‌های جنگ شتافت و به رزم ادامه داد تا اینکه در عملیات والفجر ۱۰ در حمله ناجوانمردانه رژیم بعثی (بمباران شیمیایی) باوجوداینکه می‌دانست اگر ماسک صورت خود را دربیاورد دوام نخواهد آورد ماسکش را درآورد و به‌صورت بسیجی دیگری از نیروها و هم‌رزمانش بست و به‌این‌ترتیب به درجه رفیع شهادت نائل شد.

انتهای پیام/