نماینده لنگرود: جامعه کشش گرانی بنزین را ندارد

عضو کمیسیون برنامه و بودجه با بیان اینکه در لایحه بودجه تصمیمی در مورد افزایش قیمت بنزین گرفته نشده است، گفت: جامعه توان شوک تورمی جدید را ندارد.

به گزارش لنگرخبر، عضو کمیسیون برنامه و بودجه با بیان اینکه در لایحه بودجه تصمیمی در مورد افزایش قیمت بنزین گرفته نشده است، گفت: جامعه توان شوک تورمی جدید را ندارد.

مهرداد بائوج لاهوتی، درباره تصمیم گیری برای بنزین اظهار داشت: فعلا هیچ تصمیمی در لایحه بودجه در مورد بنزین و دیگر حامل‌های انرژی گرفته نشده است. اما این به معنای این نیست که دولت برنامه‌ای برای افزایش قیمت بنزین ندارد.

وی افزود: قبلا در قانون این اختیار به دولت داده شده که افزایش قیمت داشته باشد اما اینکه از چه روشی استفاده کند و آیا انجام بدهد یا خیر، هنوز مشخص نیست.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه با بیان اینکه هنوز برای سهمیه بندی هم تصمیمی اتخاذ نشده، تصریح کرد: طبیعی است که افزایش قیمت بنزین باید اتفاق بیفتد اما نگرانی ما این است با شوک تورمی که در جامعه داریم دوباره شوک تورمی جدید داده شود.

وی ادامه داد: ممکن است دولت بگوید می‌خواهم با افزایش قیمت، حمل و نقل عمومی را مدیریت کنم ولی پیش بینی است که افزایش قیمت بنزین، تورم ایجاد می‌کند بنابراین براحتی نمی‌توان در این خصوص تصمیم گرفت.

لاهوتی خاطرنشان کرد: الزامی شدن استفاده از کارت هم مرهون افزایش قیمت است که هنوز برای آن تصمیم‌گیری نشده است.