افزایش حقوق‌ همان ۲۰ درصد مصوب مجلس است
افزایش حقوق‌ همان ۲۰ درصد مصوب مجلس است
رئیس سازمان برنامه و بودجه می‌گوید افزایش حقوق‌ همان ۲۰ درصدی است که مجلس بر اساس پیشنهاد دولت در لایحه بودجه تصویب کرده است.

به گزارش لنگرخبر به نقل از خانه ملت، محمدباقر نوبخت رئیس سازمان برنامه و بودجه با اشاره به نشست کمیسیون تلفیق بودجه برای بررسی نحوه توزیع ۱۴ میلیارد دلار برای کالاهای اساسی گفت: هنوز تصمیم‌گیری قطعی به عمل نیامده است، از صبح پیشنهادات مختلفی در کمیسیون تلفیق مجلس مطرح شد و همه این پیشنهادها بر این بود که به چه ترتیبی می‌توانیم با ارز ترجیحی ۴۲۰۰ تومانی ۱۴ میلیارد دلار ارز را در سال آینده صرفاً برای معیشت مردم و تأمین کالاهای اساسی در نظر بگیریم.

وی افزود: در این راستا پیشنهادات متنوعی مطرح بود از جمله اینکه برخی خواستار آن بودند تا ۱۴ میلیارد دلار به قیمت ارز آزاد و یا نیمایی وارد شود و دولت مابهالتفاوت آن را به صورت نقد به مردم پرداخت کند؛ همچنین مطرح شد تا ۱۴ میلیارد دلار با ارز ۴۲۰۰ تومانی به سبک کوپنی بین مردم تقسیم شود.

رئیس سازمان برنامه و بودجه اظهار داشت: جمعی از نمایندگان پیشنهاد داشتند ساز و کار توزیع ۱۴ میلیارد دلار ارز بر عهده دولت باشد و فقط تأکید کنند عدالت و انصاف در خصوص توزیع کالاها رعایت شود که هیچ‌کدام از این پیشنهادها که از صبح تاکنون مطرح بود منتج به رأی نشد.

وی با اشاره به اینکه نشست کمیسیون تلفیق موقتاً تا ساعت یک امروز ظهر پایان یافت، تصریح کرد: مجددا از ساعت یک دور هم خواهیم بود تا با همفکری مجلس و دولت پیشنهاد مشترکی را به تأیید و تصویب برسانیم و ساعت ۲ در جلسه علنی مجلس آن پیشنهاد به تصویب نهایی قوه مقننه برسد.

رئیس سازمان برنامه و بودجه کل کشور با بیان اینکه در این جلسه اشاره‌ای به موضوع افزایش ۲۰ درصدی حقوق‌ها نشده است، گفت: در جلسه کمیسیون تلفیق صرفاً مبحث چگونگی توزیع ۱۴ میلیارد دلار برای کالاهای اساسی مطرح بود و افزایش حقوق‌ها همان ۲۰ درصدی است که مجلس بر اساس پیشنهاد دولت در لایحه بودجه تصویب کرده است.

انتهای پیام/