اعتبارات خوب بودجه ۹۸ برای آموزش و پرورش
اعتبارات خوب بودجه ۹۸ برای آموزش و پرورش
وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه برخی چالش‌ها اثربخشی نظام آموزشی را مورد تردید قرار داده است گفت: با توجه نمایندگان مجلس ‌اعتبارات خیلی خوبی در بودجه ۹۸ برای آموزش و پرورش دیده شد.

به گزارش لنگرخبر،سیدمحمد بطحایی صبح امروز در آیین افتتاحیه هشتمین همایش معماری ایرانی مدرسه ایرانی اظهار داشت: علی‌رغم شرایط سخت اقتصادی که با آن مواجه هستیم، با توجه نمایندگان مجلس ‌به آموزش و فضاهای آموزشی، اعتبارات خیلی خوبی برای سال آینده ما دیده شده که امیدوارم با تحقق این اعتبارات، سال آینده یکی از موفق‌ترین سال‌ها در عملکرد بهینه‌سازی و کیفیت‌بخشی به فضاهای آموزشی باشد.

وی تصریح کرد: بسیاری از مولفه‌ها و مفاهیم دنیای امروز با گذشته تغییر کرده و محیط‌های ‌آموزشی هم به عنوان یکی از این متغیرها با ‌تغییرات زیادی روبه‌رو بوده و محیط آموزشی الان به معنایی بسیار فراگیرتر از گذشته دست پیدا کرده است.

وی با اشاره به اینکه محیط‌های آموزشی امروز فاقد دیوار و حد و حصری برای کنترل هستند گفت: مدرسه به عنوان محیطی که یادگیری در آن رخ می‌دهد بی‌تاثیر از این اتفاقات نبوده و نیست.

وزیر آموزش و پرورش خاطرنشان کرد: پایداری در این تغییر یکی از ویژگی های مهم یادگیری است و در صورتی که یادگیری از پایداری و ثبات برخوردار نباشد و تغییرات ایجاد شده مانا نباشد، اطلاق یادگیری به آن مناسب نیست.

بطحائی گفت: با این تعریف ساده از یادگیری، الان باید یک علامت سئوال بسیار بزرگ روی بسیاری از فعالیت‌هایمان بگذاریم چون بخشی از فعالیت‌های ما منجر به تغییرات و ماندگاری این تغییرات نمی‌شود.

وی خاطرنشان کرد: مدرسه مرکب از ارکانی است که امروزه محیط یادگیری را می‌سازد و بر روی بچه‌ها در آن محیط با تعریف ارائه شده یادگیری اتفاق می‌افتد.

به گفته وزیر آموزش و پرورش اگر ما باید به فضای آموزشی توجه کنیم، اولین ضرورت پیش رو این است که فضای آموزشی یکی از عوامل موثر در یادگیری است.

بطحائی با بیان اینکه تجهیزات آموزشی ما در مدرسه باید مرتبا مورد واکاوی و تجدید نظر قرار گیرند و بروز شوند گفت: ما در تاریخ کشورمان به ویژه بعد از اسلام سیر رو به جلویی را داشتیم و تغییرات عمده‌ای در آن اتفاق افتاده است.

وی با اشاره به اینکه در گذشته مساجد و مدارس یکی بودند گفت: به ترتیب مدارس از مساجد جدا شدند اما همچنان با مساجد یک مجموعه را ترتیب می‌دادند و در همین شهر یزد بسیاری از این مجموعه‌ها همچنان وجود دارد و خیلی از مواقع بین این دو مکان تعامل وجود داشت.

انتهای پیام/