ارسال کمک‌های ۱۲۰ تنی مردم گیلان به مناطق سیل‌زده
ارسال کمک‌های ۱۲۰ تنی مردم گیلان به مناطق سیل‌زده
مدیرکل جمعیت هلال‌احمر استان گیلان گفت: کاروانی متشکل از کمک‌های مردمی و دستگاه‌های اجرایی با حدود ۱۲۰ تن وزن به مناطق سیل‌زده ارسال شد.

به گزارش لنگرخبر، مهدی ولی پور با اشاره حوادث سیل در کشور اظهار کرد: در این حوادث اخیر  تعدادی از هم‌وطنان عزیز ما جان خود را  ازدست‌داده و همه ملت نوع‌دوست  ایران اسلامی را متأثر کرده است.

وی با بیان اینکه شاهد بارندگی‌ها و بارش‌ها علاوه بر شمال در سمت غرب و مرکز کشور نیز بودیم گفت: قسمت‌های غربی و مرکزی کشور آسیب‌های زیادی از بارندگی‌های اخیر دیده و در حال حاضر در سطح کشور بیش از ۴۰ هزار خانوار تحت تأثیر این سیلاب‌ها بین ۱۰ تا ۱۰۰ درصد منازل و لوازم‌خانگی خود را از دست دادند.

مدیرکل جمعیت هلال‌احمر استان گیلان با اشاره به اینکه حدود ۷۰ نفر از هم‌وطنان ما در سیلاب‌های اخیر جان خود را ازدست‌داده داده افزود: این حادثه بیش از  ۷۷۰ نفر از هم‌وطنان عزیز ایران اسلامی را  مصدوم کرده که به مراکز درمانی انتقال داده‌شده‌اند.

وی از آسیب دو هزار روستا و ۲۰ شهرستان در جنوب، جنوب غرب و شمال کشور خبر داد و افزود: تعدادی از روستاها و شهرها قابلیت زندگی دوباره را ازدست‌داده و بسیاری از زیرساخت‌های آب، برق، گاز، تلفن و زیرساخت‌های شهری و راه‌های ارتباطی آنان از بین رفته است.

ولی پور با تأکید بر وظیفه ذاتی مجموعه جمعیت هلال‌احمر در خدمات‌رسانی بیان کرد: بر اساس وظیفه ذاتی  جمعیت هلال‌احمر، این مجموعه با استفاده از امکانات، نیروهای داوطلب و همکاران کادر، خدماتی در سطح استان‌ها انجام داده ازاین‌رو، استان گیلان در طول این مدت سه تیم پزشکی درمانی داوطلب، یک تیم امداد هوایی و یک فروند بالگرد امدادی به مناطق آسیب‌دیده اعزام کرده است.

مدیرکل جمعیت هلال‌احمر استان گیلان با اشاره به کمک‌های ارسالی استان گیلان به مناطق آسیب‌دیده تصریح کرد: با کمک دستگاه‌های اجرایی استان، سپاه قدس، بسیج، کمیته امداد، بهزیستی و نمایندگی آستان قدس گیلان کاروانی متشکل از کمک‌های مردمی و دستگاه‌های اجرایی با حدود ۱۲۰ تن وزن به مناطق سیل‌زده ارسال شد.

وی با تأکید بر اینکه نیروهای هلال‌احمر در  شعب هلال‌احمر در سطح استان در حال جمع‌آوری کمک‌های مردمی و نوع‌دوست  استان هستند گفت: در بحث کمک‌های نقدی درمجموع جمعیت هلال‌احمر  بیش از ۱۰۰ میلیون تومان کمک‌های مردمی جمع‌آوری‌شده که از محل آن یکسری لوازم اساسی تهیه و با همراهی دستگاه‌ها تحت عنوان استان گیلان به خانواده‌های آسیب‌دیده این حوادث تقدیم شد.

مدیرکل جمعیت هلال‌احمر استان گیلان با بیان اینکه حدود ۴۰ هزار خانوار کل لوازم خود را  ازدست‌داده‌اند گفت: می‌طلبد در کنار کمک‌های دستگاه اجرایی مردم نوع‌دوست استان گیلان  نیز مانند همیشه یارو یاور مردم عزیز باشیم.

وی با اشاره به کمک‌های مردم نوع‌دوست گیلان در زلزله کرمانشاه خاطرنشان کرد: در زلزله  گذشته شش و نیم میلیارد تومان ارزش کمک‌های مردم گیلان بود که به مردم کرمانشاه ارائه شد و در این حادثه هم ان‌شاءالله منتظر استمرار کمک‌های مردم خوب استان هستیم تا باری از مشکلات این عزیزان با کمک مردم کاسته شود.

ولی پور با بیان اینکه بیش از ۶۰ فروند بالگرد امدادی  از ارتش و سپاه و جمعیت هلال‌احمر دست‌به‌دست هم داده تا آلام مردم خوب نقاط آسیب‌دیده را آلام دهند گفت: در طول هشت سال دفاع مقدس این عزیزان در دفاع از میهن اسلامی جلودار بوده بنابراین امروز وظیفه ما این است که در کنار این عزیزان باشیم.

وی با اشاره به اجرای طرح  نوروز در طول ۱۶ روز گذشته یعنی  از ۲۵ اسفند تا روز گذشته افزود: ۱۰۵ عملیات امداد و نجات در استان گیلان انجام شد و ۳۴۲ حادثه‌دیده خدمات موردنیاز را دیدند.

مدیرکل  جمعیت هلال‌احمر استان گیلان با تأکید بر حضور  ۱۱۹ تیم عملیاتی با حضور ۵۰۰ نفر از امدادگران و نجات گران در استان گفت: جمعیت هلال‌احمر با آمادگی  هرروز خدمات موردنیاز را در سطح استان به مسافرین عزیز کردند.

وی استان گیلان  را جزو پنج استان حادثه‌خیز استان کشور دانست و افزود: خوشبختانه با تمهیداتی که در ستاد بحران  استان داشتیم مشکل خاصی در گیلان نبود اما به‌هرحال تهدید اجتناب‌ناپذیر است و این حوادث در سطح دنیا در حال افزایش است.

ولی پور گرمایش زمین، ساخت‌وسازهای بی‌رویه را عامل  تشدید این حوادث عنوان کرد و گفت: می‌طلبد که مردم به هشدارهایی که ارائه می‌شود توجه کرده و در بستر رودخانه‌ها و مسیل‌ها توجه لازم را  داشته باشند تا شاهد مشکلات و خساراتی که امروز در سایر  استان‌ها بودیم شاهد نباشیم.

انتهای پیام/