افزایش قیمت بنزین به صلاح مردم نیست

عضو هیئت‌رئیسه مجلس افزایش قیمت بنزین را به صلاح مردم ندانست و گفت: در این شرایط ملتهب اقتصادی جامعه صلاح نیست که دولت از سهمیه‌بندی و افزایش قیمت سوخت که در حمل‌ونقل و قیمت کالاهای دیگر تأثیرگذار است صحبت کند.

به گزارش لنگرخبر، اسدالله عباسی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در رودسر، با اشاره به بحث سوخت و افزایش قیمت بنزین اظهار کرد: مجلس شورای اسلامی در برنامه ششم و در قانون بودجه هرسال به دولت اختیار می‌دهد با توجه به شرایط، درصدی از حامل‌های انرژی تغییر کند تا منابعی برای دولت باشد و هم برای جامعه مشکلی ایجاد نکند.

وی با اشاره به افزایش لجام‌گسیخته قیمت کالاها در بازار افزود: با توجه به شرایط اقتصادی کنونی، افزایش قیمت بنزین فشار زیادی را برای اقشار مختلف و کم‌درآمد جامعه وارد می‌کند.

نماینده مردم رودسر و املش در مجلس افزایش قیمت بنزین را به صلاح مردم ندانست و تصریح کرد: در این شرایط ملتهب اقتصادی جامعه صلاح نیست که دولت از سهمیه‌بندی و افزایش قیمت سوخت که در حمل‌ونقل و قیمت کالاهای دیگر تأثیرگذار است صحبت کند.

وی با اشاره به اینکه دولت برای افزایش قیمت سوخت باید مصوبه مجلس را داشته باشد گفت: مجلس با افزایش یک‌دفعه قیمت بنزین مخالف بوده و حتماً نسبت به این اقدام دولت واکنش نشان می‌دهد و اجازه نمی‌دهد که این اتفاق بیفتد.

عباسی با بیان اینکه دولت می‌بایست در سال‌های ۹۵ و ۹۶ که نرخ تورم تک‌رقمی بود نسبت به افزایش قیمت بنزین اقدام می‌کرد افزود: متأسفانه الآن که شرایط اقتصادی بدی در جامعه حاکم است موقع مناسبی برای این افزایش نیست.

انتهای پیام/